اصلاح ساختار بانک ها تاثیر بالقوه ای در نشکلات اقتصادی دارد

امام جمعه قرچک گفت : یکی از عوامل مشکلات اقتصادی در کشور بانک ها هستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) اظهار داشت : پیامبر برای همه اسوه و الگو است ، از آدم تا خاتم همه شیفته آن حضرت هستند ، فضائل جمیع انبیاء در وجود این حضرت جمع شده است ، وقتی میگوئیم پیامبر اعظم یعنی شخصیت حضرت ابراهیم(ع) ، حضرت نوح(ع) ، حضرت عیسی(ع) و همه خوبان و صالحان عالم یک جا مختص ایشان است.

وی در ادامه به اعظم بودن پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و افزود : دعوت پیامبر اکرم به حق بهترین و برترین روش است ، پیامبر (ص) با این شخصیت ، عظمت و برتری فطری و گوناگون که پیامبر همه جهانیان است ، با افتخار پیامبر ما است.

امام جمعه قرچک با الگو قرار دادن پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد و گفت : درود و صلوات فرستادن بر نبی مکرم اسلام همچنین تعریف و تمجید از صفات بارز ایشان بسیار خوب و بر هر مومنی واجب است منتهی آنچه میزان و ملاک ما برای رسیدن به مقام قرب الهی است ، نزدیک شدن به صفات بارز نبی مکرم اسلام است ، امین ، راستگو ، درستکار ، حق گو ، یاور مظلوم بودن و… از خصوصیات بارز آن حضرت بود.

اسماعیلی با تاکید به وحدت و انسجام تصریح کرد : از نمونه های بارز نبی اکرم (ص) منع از تفرقه و دو دستگی بود ، وحدت و یکپارچگی را میتوان در حکومت اسلامی حضرت به صراحت مشاهده کرد ، باید از این خصوصیت پیامبر (ص) درس بگیریم ، امروز نباید نه در حوزه دینی و نه در هر موضوع دیگری اختلافات ایجاد شود ، اختلافات باعث میشود که دشمن نسبت به این موضوع مانور دهد و تفرقه افکنی بیش از پیش ایجاد کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دشمن دائم در حال توطئه و اختلاف پراکنی است ، لذا نباسیتی روی اختلافات پافشاری کرد ، اختلافات باعث دسیسه های بیش از پیش همچنین افزایش و نفرت بین مردم عزیز اسلامی می شود ، دشمن از همه ابزاری برای ایجاد اختلاف بین مسلمین استفاده میکند ، وحدت و انسجام بین شیعه و سنی خوار چشم آنان خواهد شد.

خطیب نمازجمعه قرچک علاج مشکل اقتصادی کشور را اصلاح ساختار بانک ها دانست و تاکید کرد : یکی از عوامل مشکلات اقتصادی در کشور بانک ها هستند ، مدیرت در این زمینه می بایست موشکافانه و دقیق باشد ، اقتصاد مشکل اصلی کشور است و برای رفع این مشکلات بیشترین تاثیری که میتوان در جامعه ایجاد شود بانک ها هستند که نیاز به پایش و مدیرت بر مبنای عدالت محوری دارد.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد : عمده مشکلات کشور جنبه درونی دارد و با مدیریت و تلاش بی وقفه مدیران و مسئولین میتوان در جهت رفع مشکلات موفق شوند ، دولت جهادی و انقلابی بر پایه عدالت‌محوری ، بی وقفه در حال رسیدگی و حل مشکلات است و این موضوع را به صراحت دیده و حس میشود.

انتهای پیام/*

کد خبر 695686

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =