کد خبر 696113
۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
آموزش ترید رمزارزها

امروزه اکثر کسب و کارها در حال پیشرفته‌تر شدن هستند و همواره به سمت از فناوری‌های جدید و کاربردی کشیده می‌شوند. در حال حاضر کلمه ترید که به معنای معامله است خیلی زیاد شنیده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، امروزه اکثر کسب و کارها در حال پیشرفته تر شدن هستند و همواره به سمت از فناوری های جدید و کاربردی کشیده می شوند. در حال حاضر کلمه ترید که به معنای معامله است خیلی زیاد شنیده می شود. ترید رمزارزها به عنوان یکی از کسب و کارهای جدید با ورود به دنیای ما در عرض زمان اندکی توانست جایگاه بسیار ویژه‌ای کسب کند. حال این سوال پیش خواهد آمد که اصلا ترید چیست و به چه دردی می خورد؟

آشنایی با ترید و تریدر

همانطور که کمی قبل اشاره شد ترید به معنی معامله یا به نوعی داد و ستد است که می‌تواند در زمینه های مختلفی انجام شود. از زمان های قدیم برای دستیابی به برخی کالاها و رسیدن به سود از معاملات استفاده می کردند. همچنین برای انجام این معاملات در اکثر مواقع از کالاهای مختلفی استفاده می کردند. در حال حاضر بیشتر تریدها در زمینه ابزارهای اقتصادی و مالی انجام می‌شود. معاملات تجاری که پایه اصلی آنها ارزهای دیجیتال هستند. به همین دلیلی می توان گفت که معاملات تجاری یا ترید رمزارزها در حال حاضر قطب اصلی درآمدزایی و گردش اقتصادی محسوب می‌شوند.

آموزش ترید رمزارزها

به این معاملات که بر پایه رمزارزها انجام می‌شود، ترید رمزارزها می گویند و کسی که در این زمینه فعالیت می کند به عنوان تریدر می شناسند. به تعبیری دیگر می‌توان ترید را به عنوان تمام کارهایی که در یک معامله بین طرفین انجام می شود تعریف کرد. تریدرها با استفاده از ابزارهای مورد نیاز و رعایت یکسری نکات لازم به سود مورد نظر خود خواهند رسید. در اینجا هدف و منظور ما ترید رمزارزها است که شامل تمام معاملاتی می‌شود که با رمزارزها انجام خواهد شد.

امروزه ترید رمزارزها به میزانی محبوبیت پیدا کرده است که روز به روز افراد زیادی را به سمت تریدر شدن سوق می‌دهد. ولی لازم به ذکر است که تریدر شدن به سادگی امکان پذیر نبوده و نیاز به آموزش ها و کسب تجارب بسیار زیادی در این زمینه دارد. به همین دلیل کمتر کسی پیدا می شود که بتوان لقب تریدر حرفه‌ای را به آن اختصاص داد. تریدرها برای رسیدن به موفقیت و سود دهی بالا باید آموزش ببینند و در کنار افراد حرفه‌ای و با راهنمایی های مورد نیاز به نقطه امن تریدر شدن دست پیدا کنند. در ادامه با ابزارها و آموزش های مورد نیاز تریدرها بیشتر آشنا خواهیم شد.

آموزش ترید رمزارزها

ابزارهای لازم در ترید

تریدر ها برای انجام معاملات خود از ابزارهای متفاوتی استفاده می کنند. این ابزار ها می تواند برای قبل از ترید و بعد از آن به آنها کمک کند. تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی دو ابزار بسیار مهم و کاربردی در ترید هستند. برای کار با این دو ابزار حتما لازم است به صورت کامل آموزش ببینید و تجربیات زیادی در شیوه استفاده و کار با انها بدست آورید. دقت کنید هر کدام از این ابزارها با توجه به شرایط و موقعیتی که در ترید دارید استفاده شده و در زمان خاصی استفاده می شوند.

اکثر تریدر ها تحلیل تکنیکال را در مقابل تحلیل بنیادی قرار می‌دهند ولی این بدان معنا نیست که یکی از این ابزار از دیگری بهتر بوده و بیشتر استفاده می شود. انتخاب این ابزارها به شرایط بازار و نوع ترید بستگی دارد. برای شناخت آموزش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی باید آگاه باشید که ترید رمزارزها وابستگی خیلی شدیدی به نوسانات بازار دارد. بارها مشاهده شده است که اقدام شرکت خاصی و یا گفتگوی شخص خاصی تاثیر شدیدی در قیمت رمزارزها داشته است.

تحلیل تکنیکال به شخص تریدر کمک می کند که با این نوسانات و تغییرات آنها در بازار آشنا شده و برای مقابله با آنها آماده باشند. به نوعی می توانید نوسانات مختلف و میزان تاثیر آنها را بشناسید و اقدامات لازم را برای دستیابی به سود بیشتر انجام دهید. نکته مهم در مورد استفاده از تحلیل تکنیکال این است که بیشتر برای سرمایه گذاری های بلند مدت استفاده می‌شود. در سرمایه گذاری های کوتاه مدت هم می توان از این ابزار استفاده کرد ولی روند کار بسیار سخت تر و پیچیده تر خواهد بود.

آموزش ترید رمزارزها

تحلیل بنیادی در ترید

تریدرهایی که برای معاملات خود از تحلیل بنیادی استفاده می کنند، می توانند ارزش ذاتی یک رمزارز را با استفاده از بررسی سایر عوامل مالی و اقتصادی اندازه‌گیری کنند. عوامل بسیار زیادی می تواند بر ارزش ارزهای مختلف تاثیر گذار باشد که باعث می شود شناخت آنها بر روی تحلیل تریدر ها تاثیر ویژه‌ای داشته باشد. با استفاده از تحلیل بنیادی در ترید، تریدر می توانند با این عوامل به صورت کاربردی آشنا شوند و از آنها برای انجام ترید استفاده کنند. از جمله این عوامل می توان به وضعیت اقتصاد، شرایط صنعتی در کنار عوامل دیگری مانند عوامل اقتصادی خرد اشاره کرد. در نهایت هدف نهایی استفاده از تحلیل بنیادی بدست آوردن عددی است که سرمایه‌گذار یا تریدر بتواند با قیمت های فعلی مقایسه کند.

در اینجا با ترید، تریدر و برخی از ابزارهای مهم در ترید رمزارزها به صورت کلی آشنایی پیدا کردیم. برای شناخت بهتر و کاملتر این ابزارها، بعلاوه تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای موفق می توانید از آموزش ها و تجربیات تیم حرفه‌ای آکوچین استفاده کنید.

انتهای پیام/*

کد خبر 696113

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =