کد خبر 696125
۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
لغو دورکاری تهدیدی بر خیز تازه کرونا است

عضو شورای شهر تهران گفت: لغو دورکاری نیروها آن هم با توجه به افزایش سفرها و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌تواند زنگ خطری برای شیوع پیک ششم کرونا باشد.

ناصر امانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به لغو دورکاری نیروهای دستگاه‌های اجرایی بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: با لغو دورکاری نیروها به یک باره شاهد افزایش چشمگیر ترافیک در خیابان‌های تهران هستیم.

وی گفت: در حالی ستاد ملی کرونا با توجه به واکسینه شدن بخش قابل توجهی از مردم و کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر روزانه دستور لغو دورکاری نیروها را صادر کرده است که نگرانی‌هایی درباره شیوع و همه‌گیری پیک ششم بیماری وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: از سویی با لغو دورکاری به یک باره ترافیک سنگین در خیابان‌های تهران به ویژه در ساعات آغازین و پایانی فعالیت ادارات ایجاد و با توجه به استفاده بخش زیادی از شهروندان از خودروهای شخصی برای تردد، ترافیک به مراتب سنگین‌تر شده است.

امانی بیان کرد: از سویی در حالی بخش زیادی از شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به محل کار و زندگی خود استفاده می‌کنند که افزایش آمار تردد در ناوگان عمومی توان شهرداری را در خدمات‌رسانی در این بخش کاهش داده است.

امانی ادامه داد: از سویی بالا رفتن میزان سفرهای روزانه آن هم با استفاده از ناوگان عمومی در کلانشهر تهران خود می‌تواند عاملی برای تقویت احتمال شیوع پیک تازه بیماری باشد.

وی تاکید کرد: افزایش متقاضیان سفرهای درون شهری، ایجاد ترافیک سنگین و قوت گرفتن احتمال خیز جدید همه‌گیری بیماری در بستر افزایش سفرها همگی دلایلی است بر این موضوع که ستاد ملی مبارزه با کرونا بایستی در اتخاذ این تصمیم خود تجدیدنظر کند.

عضو شورای شهر تهران افزود: ستاد ملی کرونا به عنوان تصمیم‌گیرنده اصلی در این باره باید با توجه و رعایت همه جوانب امر تصمیمی را اتخاذ و اجرایی کند که بر دغدغه‌ها و مشکلات دیگر نیفزوده، بلکه در مقابل اهرمی برای عبور از چالش‌ها باشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 696125

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =