کد خبر 696173
۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
 اثرگذاری برکت بیشتر از واکسن‌های خارجی است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دستگاه‌های تولید سه میلیون دوز واکسن در ماه وارد کشور شده و خود بنده به عینه جاسازی دستگاه‌های مرتبط را مشاهده کردم.

همایون سامه یح نجف‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: گزارشاتی مبتنی بر فوت افرادی که واکسن‌های خارجی مانند آسترازنکا را تزریق کرده‌اند، منتشر شده و عوارض اغلب واکسن‌های خارجی به مراتب بیش از واکسن‌های تولید داخل است، اما متأسفانه برخی برای تخریب واکسن تولید داخل هرگز چنین واقعیت‌هایی را مطرح نمی‌کنند و به دنبال تخریب واسکن‌های ملی هستند.

وی گفت: بنده به عنوان پزشک می‌خواهم اطمینان دهم که اثرگذاری واسکن برکت برای من به اثبات رسیده و اثرگذاری فوق‌العاده بیشتری نسبت به نمونه‌های خارجی دارد.

بیشتر بخوانید:

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ابتدای ورود ویروس دلتای هندی به سیستان و بلوچستان آمار مرگ و میر به شدت در این استان افزایش و تنها واکسنی که مردم این استان را نجات، واکسن برکت بود. این واکسن مردم سیستان و بلوچستان را در برابر ویروس کرونا مقاوم کرد و حتی میزان فوتی در استان سیستان و بلوچستان به طور قابل توجهی به صفر رسید.

نجف‌آبادی با بیان اینکه ایران در حوزه ساخت واکسن به پیشرفت‌های خوبی دست یافته است، افزود: دستیابی به دانش ساخت واکسن کرونا در شرایطی محقق می‌شود که هیچ کشور دانش ساخت واکسن را به ما ارائه نداد و فقط با اتکا به توان خود و دانشمندان پزشکی و به دور از حاشیه موفق به تولید واکسن برکت شدیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به ضرورت تولید انبوه واکسن کرونا اشاره کرد و در این رابطه گفت: با توجه به اینکه دستگاه‌های تولید سه میلیون دوز واکسن در ماه وارد کشور شده و خود بنده به عینه جاسازی دستگاه‌های مرتبط را مشاهده کردم، اما نمی‌دانم چرا تا به امروز واکسن برکت به تولید انبود نرسیده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اثرگذاری واکسن برکت به مراتب از واکسن‌های خارجی حتی واکسن چینی هم که وارد کشور می‌شود، بیشتر است و از مسئولان انتظار داریم که برای تولید انبوه واکسن برکت تمام تلاش و جدیت خود را به کار بگیرند.

نجف‌آبادی بیان داشت: مردم به واکسن برکت اعتماد داشته باشند و خود من به عنوان یک پزشک اطمینان می‌دهم که اثرگذاری واکسن برکت بیش از واکسن‌های خارجی است.

وی اظهار کرد: هرگاه ما اراده کردیم و خواستیم به بهترین‌ها و قله دست یافتیم. امیدواریم که دولت و مسئولان در همه زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی و بهداشتی اراده کنند تا کشور به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای دست یابد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از عملکرد وزارت بهداشت دولت سیزدهم در قضیه تزریق سراسری واکسن کرونا تقدیر کرد و گفت: آقای رئیسی زمانی که در آستان قدس و قوه قضائیه مسئولیت داشتند، قاطعانه اهداف و برنامه‌های خود را پیگیری می‌کردند. اکنون در کسوت ریاست جمهوری به جد پیگیری برنامه‌های خود هستند که در مرحله اول تزریق سراسری واکسن کرونا بود که دولت او به این هدف جامه عمل پوشاند و انتظار داریم که در مرحله بعدی به اقتصاد کشور سروسامان دهند.

به گفته وی؛ عملکرد دولت و وزارت بهداشت آقای رئیسی واقعاً انقلابی و عالی بود و بدون هیچ حاشیه‌ای پروژه تولید و واردات واکسن و واکسیناسیون سراسری را پیگیری کردند که آثار مثبت این قاطعیت طی ماه‌های در کشور و بخش اقتصادی آشکار خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 696173

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =