حمله سایبری امروز بی‌پاسخ نمی‌ماند / یکی بزنید، دو تا می‌‎خورید

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حمله سایبری که موجب اختلال در سامانه هوشمند سوخت در کشور شد، بی‌پاسخ نمی‌ماند و دشمنان اگر یکی بزنند، دو تا می‌خورند.

محمود عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: فشار همه جانبه غرب و آمریکا علیه جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی، فرهنگی، سایبری، نظامی و رسانه‌ای تشدید شده است.

وی با اشاره به پرده‌برداری از اهداف تعیین شده با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران در جریان دیدار اخیر روسای جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی، گفت: دشمن می‌کوشد با راه‌اندازی جنگ هوشمند همه جانبه در اطراف و داخل کشور اهداف خود را پیاده‌سازی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: معاندان و بدخواهان ملت و کشور ایران بدانند که همانند تجربه درخشان دفاع مقدس این بار نیز به اهداف خود دست نمی‌یابند، در زمان جنگ حتی اجازه واردات سیم خاردار به ایران داده نمی‌شد اما اکنون کشورمان صادرکننده پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی به کشورهای دنیا است.

همه طرح‌های دشمن را پیش‌بینی کرده‌ایم

عباس‌زاده بیان کرد: آنچه مهم است اینکه کشورمان اینک در همه حوزه‌های مورد تهاجم و جنگ دشمن به توان بازدارندگی دست یافته و به عبارت بهتر همبستگی مناسبی بین قوی شدن جمهوری اسلامی و بیشتر شدن اعمال فشارها علیه آن وجود دارد.

وی در پاسخ به برخی پیش‌بینی‌ها مبنی بر اینکه حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور می‌تواند شروعی برای اقدامات خرابکارانه دیگر باشد، گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در آبان ماه ۹۸ در مسئله افزایش قیمت بنزین و به دلیل کم درایتی دولت وقت، دشمنان می‌خواهند با همانندسازی اینگونه اتفاقات را به یکدیگر پیوند بزنند که البته برنامه‌ریزی‌هایشان از قبل پیش‌بینی شده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: از سویی حمله سایبری امروز به منزله ضعف کشورمان در این زمینه تلقی نشود، چرا که اصولا حملات سایبری بخشی از ابزارهای جنگ را تشکیل می‌دهند و وقوعشان دور از انتظار نیست.

منتظر واکنش پدافندی ایران باشید

عباس‌زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز با در اختیار داشتن ابرسامانه‌های الکترونیکی، در حوزه آی تی در دنیا حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و به یکی از صادرکنندگان تجهیزات تبدیل شده است

وی ادامه داد: حملات سایبری مانند آنچه امروز رخ داد، قطعا نخستین رویارویی در حوزه سایبری نبوده و آخرین نیز نخواهد بود، دشمنان بدانند از واکنش‌های پدافندی کشورمان در امان نبوده و اگر یکی بزنند، دو تا خواهند خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دشمنان و بدخواهان باید بدانند که دوران "بزن در رویی" تمام شده و باید منتظر اقدام متقابلانه جمهوری اسلامی آنگونه و هر زمان که خود بخواهد، باشند.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: اگرچه کشورمان از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه آفندی برخوردار است، اما هیچگاه شروع‌کننده حمله و اقدامی نبوده بلکه اقدامات متقابلانه و دفاعی را به خوبی و آنگونه که خود تعیین کنیم، انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 696377

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =