بالاترین نرخ بهره‌وری آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس شاخص‌ها بالاترین نرخ بهره‌وری در آموزش و پرورش از حیث اثرگذاری برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ سیدعلی یزدی‌خواه در آیین افتتاح بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان مقطع ابتدای با رویکرد توسعه مهارت های بنیادین و ترویج سبک زندگی فعال در شهرری، اظهار داشت: اقداماتی که در دوران کودکی و مقطع ابتدایی در میان دانش آموزان نهادینه می شود با توجه به امید به زندگی ۷۵ سال کشور در حدود ۷۰ سال در کنار زندگی فرد نقش آفرینی می کند.

وی با بیان اینکه اگر فردی تا ۱۸ سالگی ورزش نکند بقییه عمر خود را نیز ورزش نخواهد کرد، افزود: وزارت آموزش و پرورش در تربیت نسل پویا و فعال کشور نقش بسزایی دارد از همین جهت سرمایه گذاری در این وزارت خانه چند هزار برابر در آینده سود دهی خواهد داشت.

یزدی خواه ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با غربالگری یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در سال جاری کار بزرگی کرده است که در آن توده بدنی، ساختار استخوان بندی، قلب، عروق، بینایی و شنوایی دانش آموزان مورد پایش قرار گرفته است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه براساس آمارها ۳۰ درصد دانش آموزان کشور از توده شکمی رنج می برند، خاطرنشان کرد: هم اکنون سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه تحرکی دانش آموزان می تواند جلوی میلیون های بیماری زمینه ای را در آینده بگیرد.

یزدی خواه یادآور شد: نهادینه کردن تحرک و ورزش در میان کودکان باعث توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و سلامت جامعه در آینده می شود که باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه ورزشکاران شهرستان ری در ادوار مختلف ورزش ملی، آسیایی و الکمپیک عملکرد خوبی داشته و توانسته اند ۵۰۰ مدال رنگارنگ برای کشور بدست آورند، تاکید کرد: هم اکنون شهرستان ری به عنوان المپیکی ترین شهرستان کشور مطرح است.

بسته تحولی ارتقا سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با رویکرد توسعه مهارت‌های بنیادین و ترویج سبک زندگی فعال امروز (سه شنبه) با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالن فاطمه‌الزهرا (س) شهرری رونمایی شد.

انتهای پیام/

کد خبر 696398

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =