«قهرمان» بهترین فیلم اصغر فرهادی است

محمدعلی نجفی با دفاع از انتخاب فیلم «قهرمان» به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۲ تأکید کرد که این فیلم، بهترین اثر سینمایی اصغر فرهادی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدعلی نجفی، کارگردان سینما و تلویزیون و عضو هیات معرفی نماینده ایران به آکادمی اسکار ۲۰۲۲، اظهار داشت: متأسفانه عملکرد هیائت انتخاب نماینده ایران در اسکار را بدون شناخت و اطلاع کافی قضاوت کردند و این در حالی است که ما با دقت همه آثار کاندیدا را مشاهده کردیم و پس از بررسی‌های کامل فیلم «قهرمان» انتخاب شد.

نجفی خاطرنشان کرد: فیلمی که به آکادمی اسکار ارسال می‌شود باید شرایط لازم برای موفقیت در این رویداد را داشته باشد. پخش‌کننده معتبر بین‌المللی یکی از امتیازات ویژه و مهمی است که می‌تواند در موفقیت فیلم تأثیرگذار باشد و همانطور که می‌دانیم پخش‌کننده فیلم «قهرمان» شرکت آمازون است و نکته دیگر موفقیت این فیلم در مجامع بین‌المللی است که احتمال موفقیت آن در آکادمی اسکار را بالا برده است.

او افزود: قطعاً فیلم «قهرمان» شایسته‌ترین فیلم برای معرفی به آکادمی اسکار بود که به نظر من حتماً در بین ۵ کاندیدای نهایی قرار می‌گیرد و علاوه بر آن احتمال کاندیدا شدن امیر جدیدی برای اسکار نقش اول بسیار زیاد است چرا که او به بهترین شکل در این فیلم ایفای نقش کرده است.

این کارگردان در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: به نظر من فیلم سینمایی «قهرمان» بهترین اثر در کارنامه اصغر فرهادی است. فیلم‌هایی چون «درباره الی»، «شهر زیبا» و... آثار درخشانی هستند اما «قهرمان» از همه آثار فرهادی یک قدم جلوتر است و فکر می‌کنم با اکران این فیلم در ایران قطعاً سینماگران و صاحب‌نظران بسیاری با من هم عقیده باشند.

نجفی تأکید کرد: قرار بود خانم رخشان بنی‌اعتماد نیز در هیات انتخاب حضور داشته باشد که متأسفانه ایشان نتوانستند با ما همکاری کنند اما در نهایت فیلم «قهرمان» با اتفاق آرا انتخاب شد و فکر می‌کنم این اتفاقی بی‌نظیر باشد. من سال گذشته هم در هیات انتخاب نماینده ایران برای اسکار بودم و فیلم «خورشید» با اکثریت آرا انتخاب شد ولی امسال همه اعضای هیات که افرادی کارکشته، باتجربه و صاحب‌نظر در سینما هستند به فیلم «قهرمان» رأی دادند و حتی یک نفر هم مخالفت نداشت و دلیل این اتفاق نظر هم دقیقاً خود فیلم بود و ما بی‌توجه به نام اصغر فرهادی این فیلم را انتخاب کردیم چراکه «قهرمان» واقعاً اثری باکیفیت است.

کارگردان فیلم سینمایی «زمان شوریدگی» در پایان اظهار داشت: از همه منتقدانی که سعی دارند انتخاب هیات معرفی نماینده ایران به اسکار را زیر سوال ببرند درخواست دارم که با اکران فیلم «قهرمان»، این فیلم را در سینماها ببینند و اطمینان دارم همه به کیفیت بالای این اثر تأکید خواهند کرد. از نظر من «قهرمان» بهترین انتخاب بود و در هر شرایطی از این انتخاب دفاع می‌کنم.

منبع : برنا

انتهای پیام/

کد خبر 696550

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =