آمریکا از رشد داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد

افغانستان با چالش‌های درهم تنیده‌ای مواجه شده که هشدار سازمان‌های بین المللی را در پی داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وضعیت افغانستان همزمان با فرا رسیدن فصل سرما، ترکیبی از گسترش شیوع بیماری کرونا و بحران گرسنگی شده است.

ابراز نگرانی آمریکا در مورد وضعیت افغانستان

«کالین کال»، معاون سیاسی وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرد «داعش ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده قادر به سازماندهی حملاتی خارج از خاک افغانستان خواهد بود؛ ما آن قدر که فکر می‌کردیم هرگز درباره افغانستان نمی‌دانستیم.»

وی همچنین گفت که در مجموع ۴۳۹ شهروند آمریکایی همچنان در افغانستان حضور دارند که ۲۴۳ نفر آن‌ها قصد یا آمادگی خروج از افغانستان را ندارند.

کمک یک میلیون دلاری چین به افغانستان

«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان، اعلام کرد که «وانگ یی»، وزیر خارجه چین در دیدار با «امیر خام متقی»، سرپرست وزارت خارجه افغانستان گفت که پکن محموله مواد غذایی و دارویی به ارزش ۵ میلیون دلار و کمکی به ارزش یک میلیون دلار به افغانستان ارائه می‌کند.

دیدار وزیر اقتصاد افغانستان و سفیر نروژ در کابل

وزیر اقتصاد افغانستان و سفیر «نروژ» در کابل، در مورد کمک‌های بشردوستانه و مسائل اقتصادی رایزنی کردند.

ادعاهای سفیر افغانستان در امارات در مورد تحولات اخیر در این کشو

«جاوید احمد»، سفیر افغانستان در امارات، در مقاله‌ای که در «وال استریت ژورنال»، منتشر شد، نوشت «قمر باجوا، رئیس ارتش و فیض حمید، رئیس آی اس آی پاکستان در سفر ماه می خود به کابل درخواست‌های مشخصی را مطرح کردند که از نظر ارگ، به معنی دار زدن اشرف غنی بود.»

هشدار سازمان ملل در مورد گرسنگی در افغانستان

«دیوید بیسلی»، رئیس برنامه جهانی غذا در نشست «ژنو» هشدار داد که نیمی از جمعیت افغانستان با بحران گرسنگی شدید مواجه هستند.

دیدار عبدالله با کرزای

«عبدالله عبدالله»، رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور پیشین این کشور دیدار و در مورد تحولات افغانستان رایزنی کرد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

کد خبر 696644

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =