لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه کمرد

سرپرست امور منابع آب تهران از لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه کمرد در محدوده روستاهای کمرد ، باغک و شمس آباد در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وحید مرادی نسب با اعلام این مطلب، اظهار کرد: طبق گزارشات ارسال شده از سوی مامورین گشت و بازرسی واحد آب های سطحی این امور، رودخانه کمرد، در محدوده روستاهای کمرد ، باغک و شمس آباد، به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شد که باتوجه به حساسیت موضوع، با به کارگیری یک دستگاه بیل مکانیکی و کامیون، نسبت به لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه مذکور اقدام به عمل آمد.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه و عبور ایمن سیلاب های احتمالی انجام شد، تصریح کرد: با انجام این عملیات، مساحتی به طول 900 متر و حجم خاکبرداری حدود هفت هزار و 800 مترمکعب از بستر روخانه کمرد لایروبی، تعریض و تعمیق شد.

مرادی نسب با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور در برخورد با تخلفات انجام شده در حوزه منابع آب های سطحی و زیر زمینی، خاطر نشان کرد: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این امور در راستای عبور ایمن سیلاب های احتمالی توسط مامورین مربوطه صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 696745

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =