سلاجقه:

حل مسائل زیست محیطی تهران اولویت کاری مان است

سایت زباله آرادکوه هوشمندسازی می شود
کد خبر 696776
۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
حل مسائل زیست محیطی تهران اولویت کاری مان است

رییس سازمان محیط زیست گفت: حل مشکلات زیست محیطی کلانشهر تهران و سایت زباله آرادکوه از اولویت‌های اصلی کاری مان است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی سلاجقه ظهر امروز در حاشیه بازدید از سایت زباله آرادکوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سهم ۱۰ درصدی تفکیک زباله های تهران بسیار پایین و ناکافی است و بایستی فرهنگسازی با هدف افزایش این سهم در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: بنا است با بازدیدهای میدانی از مناطق و احصاء مشکلات و مبتنی بر داده ها و مباحث علمی سیاست‌گذاری ها و برنامه ریزی ها انجام شود.
رییس سازمان محیط زیست توجه به مشکلات زیست محیطی تهران به عنوان پایتخت کشور را از اولویت‌های کاری این سازمان برشمرد و عنوان کرد: به طور مثال می کوشیم با هوشمندسازی در سایت زباله آرادکوه بخشی از مشکلات حل و فصل شوند.
سلاجقه با اشاره به قرار گرفتن سایت زباله آرادکوه در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) افزود: بوی نامطبوع زباله ها در این مسیر زیبنده نیست.
وی ادامه داد: می کوشیم با فرهنگسازی و گردآوری داده های میدانی و تصمیم گیری در سطح ملی نسبت به حل مشکلات سایت زباله آرادکوه اقدام کنیم.
رییس سازمان محیط زیست تصریح کرد: تفکیک از مبدا و کاستن از حجم زباله های تر از مجموع ۵ هزار و ۲۰۰ تن زباله تولیدی در شهر تهران اولویت است.
سلاجقه اظهار کرد: محورهای اصلی در رفع مشکلات زیست محیطی تهران پرداختن به مباحث مربوط به آلایندگی، حمل ونقل عمومی، عرضه بنزین یورو ۶ و مسائلی از این دست است.
وی بر ضرورت بهره گیری از فناوری های نوین، هوشمندسازی و فرهنگسازی به عنوان زیرساخت همه اقدامات دیگر در حوزه محیط زیست تاکید کرد.
انتهای پیام/*

کد خبر 696776

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =