تهران تشنه عدالت و هویت ایرانی اسلامی است

شهردار تهران گفت: کلانشهر تهران تشنه عدالت، آرامش و هویت ایرانی و اسلامی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علیرضا زاکانی عصر امروز در نشست هم اندیشی با نخبگان شهرری، اظهار کرد: تهران در ۲۲ منطقه تشنه هویت ایرانی اسلامی و عدالت است.

وی گفت: تهران تشنه ایمنی، آرامش معنویت و محبت بوده و طی سالیان متمادی از جایگاه اساسی خود بسیار دور مانده است.

وی بر توجه به توسعه عدالت متوازن و اهتمام جدی تر نسبت به حل مشکلات مناطق جنوب تهران تاکید و بیان کرد: ری به عنوان قبله تهران نیازمند رشد مضاعف و توجه اساسی است.

شهردار تهران تاکید کرد: ایجاد تحول نرم افزاری و سخت افزاری و تحول آفرینی در روح و کالبد شهر تهران با هدف رفع تشنگی ها نیازمند برنامه ریزی دقیق در همه حوزه ها است.

زاکانی عنوان کرد: برای تحول آفرینی باید مردم و ظرفیت های حاکمیتی با مسوولیت پذیری به میدان تحول بیایند.

وی تاکید کرد: در راستای تحول آفرینی در روح شهر و توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی، رفع مشکلات ترافیکی، حاکمیت شرایط آرامش و رفع سختی ها، توجه به هویت بخشی شهر یک امر ذاتی است.

شهردار تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگانی در حوزه مدیریت شهری، افزود: در این راستا سه دسته ساماندهی در حوزه نخبگی دنبال می شود که یکی از آنها به کار گرفتن ظرفیت نخبگان در خدمت تغییر و تحول مناطق است.

زاکانی ادامه داد: در سطح دیگر استفاده از ظرفیت نخبگانی در درون شهرداری و ایجاد هیئت های اندیشه ورز در دستور کار قرار دارد.

وی ساماندهی نخبگان در محلات با هدف ایده پردازی و تصمیم گیری در سطح محلات را از دیگر اولویت‌های شهرداری برشمرد و گفت: در این رویکرد مجمع نخبگان متصدی اداره، تصمیم‌گیری، تصمیم سازی و هدایت محلات می شوند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: از سویی بنا است با برگزاری ۵۲ جشنواره در طول سال تغییر شاخصه ها از این طریق اتفاق بیفتد.

زاکانی با تأکید بر اینکه جوشش در شهر تهران باید از طریق جامعه نخبگانی آن اتفاق بیفتد، بیان کرد: برای این منظور می توان شهرری را به صورت الگو مورد توجه قرار داده و در این مسیر بتوانیم سامان یافتگی جدی ظرفیت های ری را فعال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه برای تهران رقم می خورد معطوف به حرکت مردم پایه است که محور حرکت آن را نخبگان و موثران مردم ایفا می کنند.

شهردار تهران با اشاره به بازدیدهای میدانی و احصاء مشکلات و کاستی های شهرستان ری، گفت: در این راستا بنا است سیمان ری که کارخانهای متروک به یکی از کارخانه های مولد و نوآور در ایران و جهان اسلام تبدیل شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 696875

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =