کد خبر 700846
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
دولت سهام شرکت‌های ارزنده خود را عرضه کند

عضو ناظر مجلس شورای عالی بورس گفت: شرکت‌های دولتی بسیار خوبی وجود دارند که ارزنده هستند و دولت می‌تواند سهام این شرکت‌ها را در بازار سرمایه عرضه کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن علیزاده با بیان اینکه جلوگیری از قیمت‌گذاری دستوری می‌تواند یک ثبات مالی و اقتصادی را در کشور حاکم کند، گفت: البته این امر شاید در کوتاه مدت بتواند به عنوان یک مُسکن، رضایتمندی را در بین مردم جامعه بالا ببرد، اما در بلند مدت شاکله اقتصادی ما و متناظر با آن، بازار سرمایه را از بین خواهد برد.

وی تصریح کرد: بهترین راهکار و شاید تنها راه کاری که بتواند بازار سرمایه را از وضعیت بحرانی خارج کند همین خروج این بازار از نظام قیمت گذاری دستوری است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به راه‌های جایگزین دولت برای خروج از کسری بودجه پیش از استفاده از اوراق دولتی، تصریح کرد: یک پیشنهادی که ما برای دولت داریم این است که سهام همه شرکت‌های بزرگی که باقی مانده‌اند را در بازار سرمایه عرضه کند.

علیزاده بیان داشت: متاسفانه دولت هم می‌خواهد بنگاهداری، هم سهامداری و هم به نوعی کسری بودجه‌اش را از بازار سرمایه تامین کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرکت‌های دولتی بسیار خوبی وجود دارند که ارزنده هستند و دولت می‌تواند سهام این شرکت‌ها را در بازار سرمایه عرضه کند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس تصریح کرد:حتماً عرضه این شرکتها می‌تواند مورد توجه و اقبال سهامداران قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت از طریق عرضه سهام شرکت‌های باقیمانده می‌تواند کسری بودجه خود را هم جبران کند.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

کد خبر 700846

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =