کد خبر 701935
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
گودال دردسرساز در پاکدشت

مشکلات مدرسه ای در منطقه خاتون آباد پاکدشت در حاشیه ی گود قدیمی کوره پزخانه واقع شده است .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مدیر این مدرسه خواستار پیگیری و رفع مشکلات ناشی از این گودبرداری شد.
طاهری گفت: بخشی از حیاط و دیوارهای مدرسه ی صادق جوان در ضلع جنوبی این گود کوره پزخانه قرار گرفته و به دفعات باعث تخریب دیوار و فرونشست کف حیاط مدرسه شده است.
وی افزود: بارها این دیوار تعمیر شده اما هر بار که بارندگی می شود با نشست خاکریزی های دستی در این گودال بخشی از این مدرسه آسیب می بیند.
وی گفت: نیاز است که با اختصاص اعتبار لازم این مشکل به طور اساسی برطرف شود.
مدیر آموزش و پرورش پاکدشت هم در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه در آستانه ی بازگشایی مدارس قرار داریم،با توجه به احتمال فروریختن دیوار و خطرات احتمالی، از سوی مدیریت بحران فرمانداری و شهرداری مجوز بازگشایی این مدرسه صادر نشده است.

گودال دردسرساز در پاکدشت

میرقاسمی افزود: بیش از ۷۰۰ دانش آموز در دو شیفت در این مدرسه تحصیل می کنند و با توجه به پائین بودن سرانه های آموزشی در شهر پاکدشت، ضرورت دارد که هرچه سریعتر کار بازسازی آن آغاز شود.
ناظر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان هم در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار ما گفت: حدود پنج سال است که در جریان این مشکل قرار دارد ولی بازسازی این مدرسه تا کنون در اولویت سازمان نوسازی مدارس قرار نداشته است.
شعبانعلی افزود: با توجه به اعتبار بالای مورد نیاز برای ایمن‌سازی گود و بازسازی بخشی از حیاط مدرسه، نیاز بوده که مزایده انجام شود و اعتبار مورد نیاز برای این پروژه تخصیص یابد.
وی گفت: با توجه به اینکه گود مجاور مدرسه مالک خصوصی دارد، ما کار بازسازی این مدرسه را منوط به پیگیری های حقوقی و شکایت از مالک گود نکردیم.
وی افزود: هم اکنون ایمن سازی این مدرسه در دستور کار قرار گرفته و قطعا تا سال تحصیلی آینده تعمیرات اساسی این مدرسه انجام خواهد شد.
بوستان محله باهنر در ضلع شمال این گود هم که سال ۹۸ افتتاح شد، یکسالی است که با فرونشست زمین به یک مخروبه تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار ما این بوستان هم‌اکنون به محلی برای تجمع معتادها و افراد کارتن خواب تبدیل شده است.

گودال دردسرساز در پاکدشت

مسئول عمران وقت شهرداری در این منطقه در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: بیهوده بودن سرمایه گذاری در این محل را به شهردار تذکر دادیم اما ایشان و شورای وقت تاکید داشتند که این اقدام انجام شود.

گودال دردسرساز در پاکدشت گودال دردسرساز در پاکدشت

کد خبر 701935

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =