والدین کودک تهرانی پیدا شدند

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قدس گفت: ۳۲ پیگیری تلفنی منجر به پیدایش والدین کودک تهرانی با پیگیری های ماموران کلانتری ۱۳ این فرماندهی شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، غلامعلی نعمتی آزاد جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قدس اظهار داشت: به دنبال تماس احدی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر پیدایش یک کودک در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۳ ابریشم، سریعاً واحد گشت انتظامی به موقعیت مورد نظر عزیمت و مشخص گردید کودکی حدودا ۹ ساله دارای اختلالات روانی با حالتی بسیار نگران در جستجوی والدین خود می‌باشد بنابراین نسبت به انتقال ایشان به مقر انتظامی اقدام شد.

وی گفت: به محض انتقال این دختربچه به مقر کلانتری با توجه به مشکلات روانی این کودک و استرس شدید حاکم شده بر ایشان، عملا وی هیچگونه اطلاعات کمکی از محل سکونت و یا مشخصات سجلی به ماموران ارائه نمی‌کرد از این‌رو سریعاً مسئول واحد مشاوره و مددکاری و نیز تجسس کلانتری با هدایت رئیس کلانتری نسبت به جستجو در بانک های اطلاعاتی و سامانه فقدانی‌های ناجا به‌منظور پیدا کردن سرنخی از والدین این کودک اقدام می‌کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قدس با اشاره به تلاش‌های چند ساعته سه تن از ماموران این کلانتری و برقراری بیش از ۳۲ تماس تلفنی با مقرهای مختلف انتظامی و اشخاص گفت: با سرنخ های به‌دست آمده مشخص گردید گزارش فقدانی این کودک در کلانتری ۱۲۸ تهران‌نو واقع در شرق تهران بزرگ ثبت شده است لذا با همکاری ماموران کلانتری مذکور شماره تماس والدین این کودک اخذ و ضمن تماس تلفنی نسبت به هدایت ایشان به مقر کلانتری ۱۳ ابریشم به منظور احراز هویت و طی مراحل قانونی اقدام شد.

نعمتی آزاد با اشاره به طی مسافت ۳۲ کیلومتری توسط این کودک ادامه داد: با مراجعه والدین و احراز هویت مشخص شد این کودک خردسال بدون اطلاع خانواده از خانه خارج و با توجه به نزدیکی محل سکونت با ایستگاه اتوبوس، سوار بر اتوبوس شده و پس از رسیدن به پارک سوار آزادی مجددا سوار اتوبوس‌های شهرقدس شده و در شهرقدس پیاده و نهایتاً به کلانتری دلالت داده می‌شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بسیار خرسند هستم که با تلاش مستمر همکارانم این کودک به خانواده خود تحویل داده شد و والدین ایشان که چندین ساعت در نگرانی شدید قرار داشتن مجددا لبخند را بر صورت والدین این کودک مشاهده کردیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 703133

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =