۲ مرد پلید ۲۰۰ شیرازی را به خاک سیاه نشاندند

کلاهبرداری ۵ میلیاردی با ترفند دوست‌یابی در تلگرام سبب شد تا سر ۲۰۰ زن و مرد کلاه گذاشته شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس پلیس فتا استان فارس گفت:دومجرم سایبری با ایجاد اکانت‌های جعلی در شبکه اجتماعی تلگرام به بهانه دوست ‌یابی اقدام به کلاهبرداری از ۲۰۰ نفر ازکاربران کرده بودند، توسط کارآگاهان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این پرونده قضایی گفت: در پی مراجعه تعداد بسیاری از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر کلاهبرداری در شبکه اجتماعی تلگرام، در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شکات و با اقدامات تخصصی صورت پذیرفته مشخص شد متهمین با استفاده از بستر شبکه اجتماعی تلگرام با ایجاد پروفایلی جعلی با وعده دوست یابی برای کاربران اقدام به دریافت وجه از آنان کرده و بعد از آن دیگر پاسخگو تماس‌ها و یا پیام‌های قربانیان نبوده اند.

۲ کلاهبردار فضای مجازی در دام پلیس فارس

این مقام سایبری افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی، در نهایت طی یک اقدام پلیسی و با هماهنگی مقام قضائی این دو متهم را در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهمین دستگیر شده مبلغ ۵ میلیارد ریال از ۲۰۰ نفر کلاهبرداری کرده‌اند گفت: متهمین با ایجاد اکانت‌هایی جعلی در گروه‌های تلگرامی، اقدام به ارسال تصاویری از افراد مختلف برای قربانیان می‌نمودند که با وعده‌های دروغین مبالغی را از آنها دریافت می‌کردند.

رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به جعلی و سرقتی بودن بسیاری از اسامی و تصاویر موجود در شبکه‌های اجتماعی به شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان به درخواست‌های کاربران ناشناس پاسخ مثبت ندهند و به منظورحفظ حریم خصوصی به افرادی که شناختی نسبت به آنان ندارند اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی خود از قبیل عکس‌های شخصی و یا خانوادگی خود را ارسال نکنند.

این مقام سایبری با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران خواست: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری و یا از طریق خط ۰۹۶۳۸۰ با همکاران بنده در میان بگذارند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 703396

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =