کد خبر 703479
۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
پیش بینی بورس امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

امروز در حالی بورس کار خود را آغاز خواهد کرد که سهامداران چشم خود را بر تابلو بورس خواهند دوخت و گوش خود را به خبرهای احتمالی منتشره از وین خواهند داد. در گفتگو با ابراهیم سماوی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به بررسی شرایط بازار امروز پرداخته ایم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بورس دیروز ۷ آذر ۱۴۰۰ در شرایط تعادلی به پایان رسید و شاخص کل تنها ۰.۱ درصد مثبت و شاخص کل هموزن نیز با اُفت ۰.۴۹ درصدی به کار خود پایان دادند.

دیروز ارزش معاملات به همان حدود ۳ هزار میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی به میزان ۱۵۵ میلیارد تومان رقم خورد.

امروز در حالی بورس کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا سهامداران سهامداران چشم خود را بر تابلو بورس خواهند دوخت و گوش خود را به خبرهای احتمالی منتشره از وین خواهند داد.

بورس در روز آغاز مذاکرات چگونه خواهد بود؟

ابراهیم سماوی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در روز جاری همانند چند هفته اخیر شاهد بازاری کم جان و با ارزش معاملات کمتر از ۵ هزار میلیارد تومان (بورس و فرابورس) بودیم.

وی ادامه داد: هر چند که شاخص کل با ۰.۱ درصد به میزان ۱,۳۱۶ واحد رشد کرد، اما ریزش نیم درصدی شاخص هموزن نشان از فشار فروش عمده نمادهای سهام کوچک و متوسط در بازار دارد، به صورتی که تعداد صفهای فروش از ۱۳ نماد در ابتدای بازار به تعداد ۱۱۴ نماد در انتهای جلسه معاملاتی دیروز رسید.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در شرایط فعلی بازار، عمده نگاه سرمایه گذاران به نتایج اجلاس وین با حضور نمایندگان دولت جدید ایران و کشورهای مذاکره کننده به جز ایالات متحده که از امروز (۲۹ نوامبر) آغاز می گردد، می باشد.

سماوی گفت: در شرایط فعلی، به دلیل ابهامات در مورد احیای برجام، سهامداران ترجیح می دهند محافظه کارانه عمل کنند تا نتایج مذاکرات تا حدی شفاف شود. از این رو انتظار می رود، امروز هم بازار دارای ارزش معاملات کمتر از ۵ هزار میلیارد تومان باشد و شاخص همانند روز جاری، در حالت متعادل به سر ببرد.

وی در انتها گفت: در این روزها باید مد نظر داشت که کوچکترین اخبار در مورد برجام می تواند مستقیماً بر روی تورم انتظاری سرمایه گذران و همچنین جو روانی بازار بیش از ارزش خبر اثر بگذارد که به تبع آن شاهد فراواکنشی در بازار خواهیم بود و پرواضح است که جهت اخبار کاملا بسته به جهت مذکرات است که در شرایط کنونی فعلا باید نظاره گر باشیم.

منبع : نبض بورس
انتهای پیام/
کد خبر 703479

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =