بیانیه مهم سازمان بهداشت جهانی درباره اومیکرون

سازمان بهداشت جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که هنوز مشخص نیست سویه آفریقایی جدید کرونا نسبت به دیگر سویه‌ها از جمله دلتا شدت ابتلا و خطر بیشتری داشته باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که هنوز اطلاعاتی که نشان دهد سویه اومیکرون کرونا نسبت به سویه دلتا شدیدتر و خطرناک‌تر است در اختیار ندارد.

روسیا الیوم گزارش داد، سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه در بیانیه‌ای افزود: هنوز مشخص نیست سویه اومیکرون قدرت انتقال بیشتری در مقایسه با دیگر سویه‌ها از جمله دلتا داشته باشد.

این بیانیه می‌افزاید که برخی مناطق آفریقای جنوبی که سویه اومیکرون در آن‌ها شناسایی شده شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا بوده‌اند و کارشناسان مشغول بررسی هستند که آیا این امر با سویه اومیکرون در ارتباط است یا عوامل دیگری در پشت آن است.

سازمان بهداشت جهانی همچنین اعلام کرد: هنوز روشن نیست که آیا اومیکرون در مقایسه با دیگر سویه‌ها از جمله دلتا وضعیت سلامت مبتلایان را با خطر بیشتری مواجه می‌کند. بعید نیست علت افزایش شمار مبتلایان در بیمارستان‌های جنوب آفریقا افزایش شمار کلی مبتلایان و نه ابتلای آن‌ها به سویه اومیکرون باشد.

این سازمان افزود که اطلاعاتی در اختیار ندارد که نشان دهد عوارض سویه اومیکرون با عوارض مبتلایان به سویه‌های دیگر کرونا تفاوت دارد و تعیین میزان خطرناک بودن سویه جدید آفریقایی به زمانی بین چند روز تا چند هفته نیاز دارد.

سازمان بهداشت جهانی در عین حال تأکید کرد که نمایندگان این سازمان با تیمی از کارشناسان فنی مشغول بررسی میزان تأثیرگذاری سویه جدید آفریقایی بر کارایی واکسن‌های موجود هستند و واکسن‌های مورد استفاده در حال حاضر همچنان عامل حیاتی برای کاهش ابتلای شدید و مرگ‌ومیر هستند.

منبع: آنا

انتهای پیام/

کد خبر 703565

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =