بهره‌مندی ۵۱۴ ناشنوا و کم‌شنوا از خدمات بهزیستی پاکدشت

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت گفت: معاونت توانبخشی بهزیستی پاکدشت در تلاش است که کلیه مقدمات لازم برای درمان، تحصیل، اشتغال و مشاوره های لازم در طول زندگی را برای افراد تحت پوشش را فراهم کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت گفت: معاونت توانبخشی بهزیستی پاکدشت در تلاش است که کلیه مقدمات لازم برای درمان، تحصیل، اشتغال و مشاوره های لازم در طول زندگی را برای افراد تحت پوشش را فراهم کند.

محمود برزگر، ضمن گرامیداشت هفته و روز جهانی معلولان گفت: ۵۱۴ ناشنوا و کم‌شنوا در این شهرستان از انواع خدمات توانبخشی و تخصصی استفاده می‌کنند.

برزگر افزود: ۵۱۴ ناشنوا و کم شنوا در پاکدشت از خدمات توانبخشی از قبیل شنوایی سنجی و کمک تهیه وسایلی مانند سمعک و کاشت حلزون استفاده می‌کنند که از این تعداد ۲۰۴ نفر زن و ۳۱۰ نفر مرد هستند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت عنوان کرد: با توجه به اهمیت کاشت حلزون در سنین طلایی زیر شش سال در سال گذشته با پرداخت اعتباری بالغ بر ۳۷۰ میلیون ریال به افزایش بازده شنوایی ۱۵ کودک کم شنوا کمک شده است.

وی بیان کرد: تعویض و تعمیر باتری سمعک افراد کم شنوا به صورت عادی و دائم در مرکز توانبخشی پاکدشت انجام می شود، این آمار در سال جاری تاکنون به تعداد ۶۰۰ حلقه بوده است.

برزگر با اشاره به پرداخت حق پرستاری برای ۸۳ معلول دارای ضایعه نخاعی و ۶۸ معلول جسمی و ذهنی بستر گرا خاطر نشان کرد: کمک هزینه تامین خدمات اندام مصنوعی با اعتبار ۶۷۰ میلیون ریال، یک میلیارد و صد میلیون ریال کمک هزینه ایاب و ذهاب و یک میلیارد و هفتاد میلیون ریال هزینه درمان تا کنون پرداخت شده است.

کد خبر 703581

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =