۹۰ درصد دانش‌آموزان پاکدشتی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

مهدی یوسفی جمارانی روز دوشنبه با اشاره به تحصیل ۸۲ هزار و ۲۹۰ دانش‌آموز در پاکدشت اظهار داشت: از مجموع دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال پاکدشت، ۳۸ هزار و ۴۹۰ نفر دُز اول و ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مهدی یوسفی جمارانی روز دوشنبه با اشاره به تحصیل ۸۲ هزار و ۲۹۰ دانش‌آموز در پاکدشت اظهار داشت: از مجموع دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال پاکدشت، ۳۸ هزار و ۴۹۰ نفر دُز اول و ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی از واکسیناسیون ۹۳ درصد جامعه هدف این شهرستان خبر داد و افزود: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون تاکنون بیش از ۵۵۰ هزار و ۸۵۰ دُز واکسن کرونا در شهرستان تزریق شده که از این مجموع ۲۷۶ هزار و ۲۰۰ نفر دز اول ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر دُز دوم و ۲ هزار و ۲۵۰ نفر دُز سوم را دریافت کردند.

وی به روند کاهشی شیوع کرونا در پاکدشت اشاره کرد و گفت: با وجود واکسینه شدن اغلب شهروندان و کاهش روند ابتلا و فوتی‌ها در پاکدشت، رعایت پروتکل‌ها و بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فضاهای آموزشی و اداری همچنان در دستور کار است.

یوسفی گفت: کارشناسان شبکه بهداشت به طور مستمر وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

فرماندار پاکدشت بیان کرد: به منظور تسریع در پوشش واکسیناسیون شهرستان، تزریق واکسن در تمامی مراکز فعال است و در حال حاضر روزانه حدود ۲ هزار دُز واکسن در این شهرستان تزریق می شود.

وی با اشاره به این که در شهرستان کمبود واکسن کرونا وجود ندارد، خواستار مراجعه افراد باقی مانده برای دریافت واکسن کرونا شد.

بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان پاکدشت در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

کد خبر 703582

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =