آزادی زندانیان با درآمد اکران فیلم «قهرمان» در شیراز

اکران مردمی و خیریه فیلم "قهرمان" با حضور بازیگران این فیلم در شیراز برگزار و هزینه فروش بلیط دو سانس این فیلم برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد جمع آوری شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سهیلا محبی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس گفت: فیلم قهرمان فیلم مناسب در موضوع جرائم مالی است و تلاش کردیم از تمام ظرفیت‌های این فیلم از جمله موضوع فیلم و بازیگران استفاده کنیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

او افزود: در کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با همکاری مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب برنامه ریزی جهت برگزاری این رویداد انجام شد که خوشبختانه استقبال مردم و فعالان اقتصادی از این برنامه بسیار خوب بود.

محبی با بیان اینکه صد در صد فروش این اکران صرف آزادی زندانیان جرائم مالی استان می‌شود اظهارداشت: با توجه به استقبال فعالان اقتصادی، علاوه بر جمع آوری کمک‌های خیرخواهانه روز اجرای برنامه؛ جمع آوری کمک افراد، نیکواران و خیران و بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی به صورت انفرادی هم صورت پذیرفت.

رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس با تشکر از استقبال مردم ادامه داد: حضور پرشور و استقبال مردم دلگرمی و امیدبخش ما برای برگزاری برنامه‌هایی دیگر خواهد بود.

محبی همچنین عنوان داشت: عمده هدف از برگزاری این برنامه فرهنگ سازی و توجه بنگاه‌های اقتصادی به دو بخش مسئولیت اجتماعی بنگاهی و مسئولیت اجتماعی شهروندی خود است که با توجه به اینکه مفهوم مسئولیت اجتماعی بنگاهی در ساختار و اجرا به طور کامل و قابل لمس در حوزه‌های اقتصادی ما نهادینه نشده است تلاش کردیم موضوع مسئولیت اجتماعی بنگاهی را در کنار مسئولیت شهروندی اجرا و به منصه ظهور برسانیم.

او با بیان اینکه عمده مخاطبان ما در این برنامه فعالان اقتصادی هستند تصریح کرد: بنگاه‌های اقتصادی و مدیران آن‌ها باید به مشکلات جامعه نیز بیاندیشند لذا بایستی به مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها و ترویج آن به جد به عنوان یک رکن اساسی در جهت حرکت به سمت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی توجه خاص داشته باشند

محبی افزود: قوانین حبس محور موارد پنهان اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در خود دارد که نیاز جدی به بازنگری دارد لذا پیشنهاد ما این است که با توجه به معضلات آسیب زای این نوع از اجرای قوانین برای مجرم و خانواده‌های آنها؛ مجازات‌های دیگری در دایره شمول جایگزین حبس شود.

امیر جدیدی، سحر گلدوست، مریم شاه‌داعی، علیرضا جهان‌دیده، صالح کریمایی، آریا پناهی، آرنیکا سقاپور، علی حسن‌نژاد رنجبر، محمد جمال‌الدینی و مجید شناور فیلم «قهرمان» در این اکران مردمی حضور داشتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 703608

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =