جلوگیری از پخش شدن فیلم های محرمانه دختر جوان پلیس را وارد عمل کرد

عامل تهدید دختر جوان در فضای مجازی دستگیر شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل تهدید دختر جوان خبر داد و اعلام داشت: افرادی که اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آسایش مردم در فضای مجازی می کنند متخلف محسوب شده و برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

سرگرد احسان بهمنی، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر شکوائیه ارائه شده مبنی بر اغفال دختر جوان جهت تهدید به انتشار تصاویرخصوصی ، پرونده اولیه تشکیل شده و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

تهدید دختر جوان با پخش فیلم خصوصی / آبرویش رفت

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی های فنی اولیه مشخص گردید متهم با اغفال دختر جوان با وعده ازدواج اقدام به ایجاد رابطه دوستی با وی نموده و با بدست آوردن فیلم و عکس خصوصی از دختر جوان و با ارسال پیام هایی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ وی را تهدید نمود در صورت عدم واریز وجه درخواستی تصاویر و فیلم های خصوصی وی را منتشر می نماید.

سرگرد بهمنی بیان داشت: با اقدامات تخصصی سایبری صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و با توجه به حساسیت موضوع متهم دستگیرشد در ادامه ادله دیجیتال متهم سایبری جمع آوری و مورد بررسی قرار گرفت که با دستور قضایی عکس های شاکی از گوشی همراه متهم حذف و پرونده به همراه متهم تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان به مجرمان سایبری هشدار داد : هرگونه تهدید و اغفال کابران فضای مجازی با پاسخ قاطع پلیس فتا روبرو خواهد بود و کسانی که بخواهند امنیت شبکه های اجتماعی را مختل کنند برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

سرگرد بهمنی اعلام داشت : پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران شبکه های اجتماعی بوده و هم وطنان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، در بخش ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 703682

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =