نمایشگاه بین‌‎المللی شهرآفتاب؛ ظرفیت عظیمی که خاک می‌خورد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران گفت: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب با وجود صرف هزینه‌های بسیاررهنگفت، بلااستفاده مانده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سید جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در جلسه صحن رسمی شورای شهر تهران، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های مختلف در سالیان متمادی در نمایشگاه بین‌الملی تهران معضلات بسیاری را فراهم آورده و خسارت‌های زیان‌بار آلودگی هوا و محیط زیست را رقم زده است.

وی گفت: ایجاد ترافیک و راه‌بندان‌های سنگین، اختلال در معابر بزرگراهی و مختل کردن سایر بزرگراه‌های اطراف، نبوده سامانه حمل و نقل، ایجاد تاخیر و تداخل در شبکه اتوبوسرانی، نبود فضای پارکینگ مناسب، آشفتگی و بی‌نظمی فعالیت مسافربرهای شخصی از مشکلات ناشی از فعالیت نمایشگاه تهران است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تاخیر در خدمات‌رسانی‌های اضطراری، اتلاف وقت و سلب آرامش شهروندان و ایجاد نارضایتی عمومی به ویژه برای اهالی مناطق همجوار و ده‌ها معضل ریز و درشت دیگر از جمله آسیب‌های برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در محل کنونی نمایشگاه بین‌المللی تهران در محدوده منطقه ۳ شهرداری با اشغال فضایی بالغ بر ۸۵ هکتار است.

تشکری هاشمی عنوان کرد: سال جاری نمایشگاه بین‌المللی تهران میزان ۹۰ نمایشگاه بوده و با توجه به متوسط زمان برگزاری هر نمایشگاه و بعضا همزمانی چندین نمایشگاه، عملا بیش از نیمی از ایام سال بخش قابل توجهی از شبکه بزرگراهی تهران درگیر ترافیک ناشی از فعالیت این نمایشگاه شده است.

وی تاکید کرد: این در حالی است که شهر تهران دارای مجموعه‌ای بی‌بدیل در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب با مساحت کل ۴۰۰ هکتار و بخش ساخته شده ۱۳۵ هکتاری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد تومان تکمیل شده و در این مجموعه امکانات، تاسیسات و تجهیزات کم نظیری برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران ادامه داد: نمایشگاه شهر آفتاب علاوه بر امکان برگزاری نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی، ظرفیت بالقوه‌ای برای شهر نمایشگاهی است اما با وجود همه این امکانات این مجموعه در طول چهار سال گذشته تقریبا بلااستفاده مانده است، آن هم در شرایطی که مبالغ هنگفتی برای نگه‌داشت آن هزینه می‌شود.
تشکری هاشمی تصریح کرد: به این ترتیب از درآمد ۶۱ میلیاردی دیده شده برای این نمایشگاه در بودجه ۱۴۰۰، متاسفانه به دلیل برگزاری اکثر نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران تنها ۴.۵ میلیارد تومان از درآمدهای آن محقق شده است.

وی اظهار کرد: بنابراین ضروری است که با برنامه‌ریزی صحیح، برگزاری نمایشگاه‌ها باید به نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب منتقل شده و از این ظرفیت عظیم به نحو مطلوب استفاده شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 703734

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =