کاهش بودجه ۱۴۰۱ شهرداری‌ها مورد انتقاد است

رئیس شورای شهر تهران گفت: بودجه ۱۴۰۱ شهرداری‌ها مورد انتقاد است، چرا که با حذف بخش‌هایی از منابع اعتباری، مشکلات ترافیکی و حمل و نقل عمومی افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مهدی چمران صبح امروز در جلسه صحن رسمی شورای شهر تهران، اظهار کرد: در شرایطی که شهرداری‌های کشور در شرایط مالی خوبی به سر نمی‌برند، بودجه در نظر گرفته شده برای ۱۴۰۱ به مراتب شرایط بدتری را پیش‌روی مدیریت شهری قرار می‌دهد.

وی با انتقاد از سهم شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱ که از سوی سازمان برنامه و بودجه به دولت داده شده است، گفت: متاسفانه تبصره‌ها و مواد نشان می‌دهد که برخی از منابع اعتباری پیش‌بینی شده برای شهرداری‌ها حذف شده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حالی در کلانشهر تهران با معضل ترافیک و کمبود شدید در ناوگان حمل و نقل عمومی مواجهیم که کاهش اعتبارات شهرداری‌ها در سال ۱۴۰۱ به مراتب به این مشکلات دامن خواهد زد.

چمران تاکید کرد: حذف تسهیلات و فاینانس‌ها برای خرید واگن‌های مترو و توسعه و تقویت ناوگان اتوبوسرانی قطعا بر دامنه مشکلات موجود در زمینه ترافیک و ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد افزود.

وی عنوان کرد: این مصوبه نه تنها کمکی به فعالیت شهرداری‌ها در اداره شهرها نکرده که در صورت عدم اصلاح، در اوایل سال آینده اوضاع به مراتب بدتر از اینها خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اینکه یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شده و در قبال آن بر دایره وظایف شهرداری‌ها افزوده شود، منطقی نیست.

چمران تاکید کرد: از این‌رو و به منظور اصلاح این رویه نادرست نامه کتبی برای دولت خواهیم نوشت و پیگیر اصلاح این موضوع خواهیم بود، چرا که اصلاح آن بسیار مهم است.

وی ادامه داد: علاوه بر تلاش شورا با هدف اصلاح این مسئله، انتظار می‌رود شهردار تهران نیز در این زمینه به میدان آمده تا با بازگشت منابع اعتباری حذف شده، بتوان وضعیت بهتری را برای خدمات‌رسانی به شهروندان رقم زد.

رئیس شورای شهر تهران اصلاح این مصوبه را موضوعی حیاتی خواند و گفت: در شرایطی که شهرداری‌ها در شرایط مالی خوبی به سر نمی‌برند، کاستن از سهم منابع اعتباری شهرداری‌ها در برخی حوزه‌ها وضع را در سال آینده وانفسا خواهد کرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 703749

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =