سه درصد از اشتغال باید در اختیار معلولان قرار گیرد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال برای معلولان هم مسئله ای حائز اهمیت است و طبق قانون باید سه درصد از اشتغال در اختیار آنان قرار گیرد که این موضوع هم محقق نشده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی گفت: در سال ۹۷، ۳۵ درصد، در سال ۹۸، ۲۸ درصد و در سال ۹۹، ۸ درصد اشتغال ایجاد شده است و باید مشخص شود که منابع مصوب مجلس برای اشتغالزایی در کجا هزینه شده است.

وی متذکر شد: در سال ۹۹، ۳۵ درصد از منابع اشتغالزایی در بخش غیراشتغال هزینه شده است و دولت روحانی با این کار بیکاری فزاینده ای را در کشور ایجاد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین تبصره ۱۷ قانون بودجه هنوز اجرایی نشده است که بر اساس آن باید نام هر فرد وام گیرنده از بانک در سامانه ثبت شود که شاهد عدم اجرای این قانون هستیم.

سلیمی ادامه داد: علاوه بر این ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی نشده و همین مسئله منشأ حقوق های نجومی شده که باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد دریافت حقوق های نجومی نباشیم.

وی بیان کرد: ایجاد اشتغال برای معلولان هم مسئله ای حائز اهمیت است و طبق قانون باید سه درصد از اشتغال در اختیار آنان قرار گیرد که این موضوع هم محقق نشده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 703754

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =