طرح سوال از چهار وزیر در خصوص علت آبیاری مزارع کشاورزی با آبهای غیرمتعارف و آلوده

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از ثبت سوال از از چهار وزیر در خصوص علت آبیاری مزارع کشاورزی با آبهای غیرمتعارف و آلوده و فاضلاب به ویژه در شهرستان اسلامشهر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از ثبت سوال از وزیران نیرو، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی در خصوص علت آبیاری مزارع کشاورزی با آبهای غیرمتعارف و آلوده و فاضلاب به ویژه در شهرستان اسلامشهر خبر داد.

شریفیان افزود: در حالیکه چندین دستگاه دولتی از جمله وزارت کشور در موضوع رسیدگی به مدیریت مناسب پسماندها، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موضوع نظارت بر شرایط بهداشتی، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی رسیدگی به مسائل کشاورزان در حوزه تامین آب، وزارت نیرو مسئول تامین آب مناسب کشاورزی برای تولید کنندگان این محصولات است، هیچ کدام به هشدارهای داده شده توسط سازمان محیط زیست توجه جدی ندارند و با تشدید کم آبی، آبیاری اراضی کشاورزی با آبهای آلوده، غیر متعارف و فاضلاب، شدت گرفته و در حال ایجاد تبعات زیست محیطی پر خطری برای سلامت مردم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: آبیاری مزارع کشاورزی با آبهای نامتعارف و آلوده و فاضلاب تصفیه نشده به وضوح در اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر مشهود است. این در حالی است که ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی در این خصوص تصریح دارد و جرم انگاری لازم برای متخلفان را معمول داشته است.

وی ادامه داد: در این سوال مطرح کردیم که دستگاههای مسئول در نظارت، پایش و تامین منابع آب سالم برای تولید محصولات کشاورزی چه برنامه ای برای حل این مسئله مهم دارند و چرا تا کنون اقدام مناسبی برای این موضوع انجام نداده‌اند؟

کد خبر 703801

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =