رسیدگی به شکوائیه‌های مالیاتی کارآفرینان در اولویت قرار گرفت

فتوت از دستور وزیر اقتصاد به مرکز عالی دادخواهی مالیاتی گفت و عنوان کرد: در این دستور تاکید شده است این مرکز موظف است شکوائیه های مالیاتی کارآفرینان و تولیدکنندگان را حداکثر ظرف ۱۰ روز یا بررسی اولیه انجام دهد و یا حکم نهایی صادر کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فتوت از دستور وزیر اقتصاد به مرکز عالی دادخواهی مالیاتی گفت و عنوان کرد: در این دستور تاکید شده است این مرکز موظف است شکوائیه های مالیاتی کارآفرینان و تولیدکنندگان را حداکثر ظرف ۱۰ روز یا بررسی اولیه انجام دهد و یا حکم نهایی صادر کند.برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش «با سخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی با فرشاد فتوت، مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت اقتصاد و دارایی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

فرشاد فتوت هفته کاری گذشته را برای وزارت اقتصاد پرکار و پر خبر عنوان کرد و گفت: بر اساس آنچه وزارت اقتصاد اعلام کرده است تاکنون حدود ۹ هزار میلیارد تومان منابع مورد نیاز برای بند الف تبصره ۱۸ که به موضوع سرمایه گذاری و اشتغال اختصاص دارد، تخصیص پیدا کرده است. اما متاسفانه بنا به برخی مشکلات اجرایی از جمله هماهنگی در آئین نامه های مربوطه در دولت گذشته، امکان ارائه برنامه های عملیاتی از سوی دستگاه ها در شش ماه ابتدای سال فراهم نشده بود.

وی افزود: وزارت اقتصاد در چند ماهی که از شروع دولت سیزدهم می گذرد، با اهتمام جدی این آئین نامه ها را اصلاح کرد و در حال حاضر اعلام می کنیم تمام دستگاه های مجری، فرآیند نهایی سازی قراردادهای تسهیلات با بانک ها و ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال زایی را در دستور کار قرار داده اند و در ماه های آینده قابل دریافت خواهد بود.

مدیر کل روابط عمومی وزارت اقتصاد و دارایی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو به سفر وزیر اقتصاد به استان گلستان اشاره و درباره جزئیات این سفر بیان کرد: در آن سفر بازدیدی از منطقه آزاد «اینچه برون» انجام شد که منجر به تقویت این منطقه آزاد شد. در این سفر یک دستگاه ایکس ری تولید داخل کانتینری تحویل این منطقه آزاد شد.

وی از اتصال سامانه جامع تجارت به سامانه های گمرک خبر داد و اظهار کرد: سال ها بود که منتظر انجام این کار بودیم زیرا سامانه مذکور دچار اشکالاتی بود و برخی از دستگاه ها از جمله گمرک اتصال نداشتند اما بنا به دستور وزیر اقتصاد، تمامی دسترسی های برخط و سامانه های گمرکی برای همکاران در وزارت صمت فراهم شد.

فتوت از دستور وزیر اقتصاد به مرکز عالی دادخواهی مالیاتی گفت و عنوان کرد: در این دستور تاکید شده است این مرکز موظف است شکوائیه های مالیاتی کارآفرینان و تولیدکنندگان را در اولویت قرار دهد و حداکثر ظرف ۱۰ روز یا بررسی اولیه انجام شود و یا حکم نهایی برای پرونده های مربوطه صادر شود.

منبع: رادیو گفت و گو

انتهای پیام/

کد خبر 703946

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =