سند کاداستر برای ۱۸ هزار هکتار از اراضی ملی پاکدشت صادر شد

علی گلستانی روز شنبه با اشاره به اجرای طرح کاداستر و صدور سند تک برگ برای عرصه‌های ملی شهرستان افزود: شهرستان پاکدشت از ۳۲ هزار هکتار اراضی ملی و موات برخوردار است که تاکنون برای ۱۸ هزار هکتار این اراضی با هدف تثبیت مالکیت، سند تک‌برگ صادر شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی گلستانی روز شنبه با اشاره به اجرای طرح کاداستر و صدور سند تک برگ برای عرصه‌های ملی شهرستان افزود: شهرستان پاکدشت از ۳۲ هزار هکتار اراضی ملی و موات برخوردار است که تاکنون برای ۱۸ هزار هکتار این اراضی با هدف تثبیت مالکیت، سند تک‌برگ صادر شده است.

وی اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر منابع طبیعی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان از سال ۹۷ آغاز شده و تلاش می‌شود تا پایان امسال، این طرح برای کلیه اراضی ملی اجرایی شود.

گلستانی طرح کاداستر را اقدامی قانونی و پیشگیرانه برای تعرض به عرصه های منابع طبیعی اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای طرح کاداستر یا حدنگار، پیشگیری از رشد پدیده شوم زمین‌خواری و مفاسد ناشی از آن است و با توجه به اینکه منابع طبیعی یکی از مواهب خدادادی و بستر توسعه پایدار محسوب می‌شود، اجرای این طرح موجب تثبیت مالکیت و تسهیل فرایندهای توسعه‌ای کشور می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت تصریح کرد: طرح کاداستر مزایایی همچون کاهش اشتباهات در صدور اسناد معارض، حفظ و حمایت بهینه از مالکیت مالکین رسمی و ارتقاء امنیت و آرامش روانی مالکان را به دنبال دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت با اشاره به تحقق اهداف و سیاست‌های ابلاغی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جهت سنددار شدن اراضی ملی گفت: با اجرای طرح کاداستر یا حدنگاری اراضی ملی، دست افراد متخلف و سودجو از اموال بیت المال کوتاه شده و از تخریب و تصرف غیرقانونی جلوگیری می‌شود.

طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های ملی، جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی، طرح ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات اجرا می شود.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

کد خبر 704699

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =