کد خبر 704717
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
معرفی انواع برندهای عایق الاستومری

با گذشت زمان و افزایش آگاهی در میان جوامع موضوع عایق کاری و جلوگیری از اتلاف بیهوده انرژی به موضوعی جدی و حیاتی، تبدیل گشت به‌گونه‌ای که امروزه به ویژه در کشورهای توسعه یافته یکی از نکات مهم در صنعت ساختمان سازی، عایق کاری می‌باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، با گذشت زمان و افزایش آگاهی در میان جوامع موضوع عایق کاری و جلوگیری از اتلاف بیهوده انرژی به موضوعی جدی و حیاتی، تبدیل گشت به‌گونه‌ای که امروزه به ویژه در کشورهای توسعه یافته یکی از نکات مهم در صنعت ساختمان سازی، عایق کاری می‌باشد. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به واسطه آگاهی رسانی افراد تقاضا برای انواع عایق الاستومری، صوتی و حرارتی در حال افزایش می باشد که به‌منظور رفع نیاز مشتریان کارخانه های تولید انواع عایق حرارتی، تاسیس شدند و هم چنین در مواقعی نیز اقدام به واردات انواع عایق به داخل کشور نیز کرده‌اند.

معرفی انواع برندهای عایق الاستومری

ازکاربردی ترین نوع عایق حرارتی تولید عایق الاستومری می باشد که به دلیل اهمیت بالایی که در ساخت و ساز دارد، در سرتاسر دنیا به عنوان یکی از متریال های مشترک برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد از این رو؛ در برندهای مختلفی تولید شده و در کشور ما نیز در قیمت های مختلف و با برند و کیفیت های گوناگون، قابل تهیه می باشد که در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع برندهای عایق الاستومری بپردازیم تا بتوانید، پس از مطالعه ویژگی های مهم بهترین انتخاب را داشته باشید البته لازم به ذکر است که اغلب عایق های الاستومری، در کشورمان وارداتی هستند.

عایق الاستومری K-FLEX یک برند ایتالیایی و محصول ایتالیا می باشد که البته تولید آن در داخل کشور صورت می گیرد؛ با پیشرفت و رشد انبوه صنعت عایق سازی شرکت تولیدی K-Flex نیز به توسعه و افزایش تولیدات خود پرداخت، تا جایی که در بیش از ۷۰ کشور دنیا دارای دفتر نمایندگی فروش محصولات می باشد در کشور ما نیز، کارخانه های تولید K-Flex در شهر ابهر واقع در زنجان به تولید انواع عایق الاستومری برای داخل کشور و همچنین کشورهای همسایه، تاسیس گردیده است که این محصولات به دو صورت NBR و EPDM در حال ساخت و تولید می باشد.

در بخش قبل به معرفی برند K-FLEX پرداختیم که یکی از بهترین عایق الاستومری فویلدار در کشور ما می باشد که از مزایای آن، این است که دارای کیفیت بالاتری نسبت به سایر برندها بوده و چون در داخل کشور تولید می گردد، هزینه های اضافی حمل و نقل و .... حذف شده و مهم تر از آن گروه پشتیبانی در داخل کشور، در دسترس مشتریان است تا پاسخگوی مصرف کنندگان باشد همچنین دارای روکش و چسب فابریک کارخانه ای نیز می باشد. برند دیگری که دارای درصد رضایت بالایی است PA-FLEX می باشد که از کشور ترکیه وارد می گردد که البته، تنها نوع NBR آن در کشور ما عرضه می گردد.

این عایق الاستومری نسبت به عایق های K-Flex، Oneflex، Kaiflex دارای قیمت کمتری بوده که البته به معنی کیفیت پایین تر آن نیست؛ از مزایای مهم آن داشتن تجهیزات جانبی مانند چسب مایع الاستومری بسیار مرغوب و باکیفیت نسبت به سایر عایق ها، دسترسی آسان به دلیل اینکه واردات آن غیر انحصاری می باشد و قیمت مناسب که دلیل اصلی آن رقابت در بازار برای خرید اینترتنی عایق الاستومری می باشد؛ عایق مرغوب و کاربردی دیگر ARMACELL ONEFLEX محصول مشترک دو شرکت Armacell که فعال ترین صنعت تولید عایق الاستومری، در آلمان و آمریکا و سنگاپور را داشته و Oneflex که کارخانه آن در بورسا ترکیه است می باشد.

ادغام این دو برند قدرتمند و اشتراک تجربیات و تخصص فنی هر یک در کنار هم در نهایت سبب تولید عایق الاستومری، با کیفیت بی نظیر به نام Armacell Oneflex گردیده است و از دیگر برندهای مهم عایق الاستومری روکا فکلس ROKA FLEX، می باشد که این محصول نیز ساخت کشور ترکیه و وارداتی است و دارای کیفیت فوق العاده ای بوده، تولید آن تنها به صورت NBR است و دارای تاییدیه های لازم برای مسکن و راه سازی نیز می باشد.

عایق پتویی، جایگزینی بی‌نظیر برای پشم شیشه و پشم سنگ

معرفی انواع برندهای عایق الاستومری

بهترین عایق‌های الاستومری و مزایای آن‌ها

در این مقاله می خواهیم یک نوع عایق الاستومری، به نام عایق پتویی را برررسی نماییم و به این موضوع بپردازیم که چرا این عایق، می تواند جایگزینی مناسب برای پشم شیشه و سنگ باشد؟ ابتدا بد نیست بدانیم که این نوع عایق به منظور عایق کاری کانال ها و لوله ها در تاسیسات، تولید و طراحی می گردد و در اندازه ها و ضخامت های مختلف به بازار عرضه می شوند. وزن کم، انعطاف پذیری بالا و داشتن ساختار سلول بسته از ویژگی های مهم این نوع عایق می باشد. عایق پتویی به منظور پیشگیری از گرم شدن لوله های آب سرد و سایر خطوط سرماساز مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربردهای عایق پتویی می توان به کاهش جریان حرارت لوله های آب داغ و عایق کردن لوله های بزرگ، مخزن ها و چیلرها اشاره نمود. دمایی که برای کارکرد بهتر این عایق ها توصیه شده است، ۷۰- تا ۱۲۵+ می باشد. همچنین این نوع عایق الاستومری، به دلیل دارا بودن ترکیبی که آن را در مقابل اشعه UV مقاوم ساخته و همچنین مقاومت در برابر رطوبت و خورگی، برای لوله های مسی نیز بسیار مناسب است. عایق پتویی همچنین سبب می شود تا جریان بخار، با تاخیر زیاد تولید شود که این ویژگی به دلیل مقاومت بالای آن در برابر رطوبت می باشد. بری سفارش میتوانید با قسمت تماس با ما فراعایق ارتباط نمایید.

از مزیت های این نوع عایق الاستومری، به مقاومت UV آن باید اشاره نماییم که این امر سبب شده تا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، نیاز به تجهیزات اضافی نداشته باشیم که در نهایت، سبب کاهش هزینه ها در زمینه نگه داری و تعمیر می گردد.نصب این عایق به آسانی صورت می گیرد و عایقی چندکاره به حساب می آید؛ چرا که برای گرمایش، سرمایش خورشیدی و لوله کشی ها مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل سرعت انتقال حرارت پایین، سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد که به طورکلی هزینه های اضافی را کاهش می دهد.

معرفی انواع برندهای عایق الاستومری

مقایسه عایق پتویی و پشم شیشه

عایق پتویی دارای سطحی نرم و مستحکم می باشد که آن را در مقابل هر نوع رطوبت، یا آلودگی مقاوم می سازد که این امر، در جلوگیری از ظهور عوامل بیماری زا و قارچ تاثیر بسزایی دارد. بنابراین این نوع عایق الاستومری در قیاس با پشم شیشه، در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم تر بوده و انتخاب مناسب تری می باشد.

همچنین به دلیل نوع ساختار آن که سلول بسته می باشد، آب به داخل آن نفوذ نمی کند و بنابراین نیازی به پوشش اضافی برای پیشگیری از جذب رطوبت، نمی باشد. از دیگر تفاوت های مهم آن با پشم شیشه این است که به دلیل مقاومت بالای آن مقابل انتشار بخار آب، می توان به جرات گفت که جذب آب در آن حدودا ۱۰۰۰۰ بار کمتر از پشم شیشه می باشد!

نکته مهم که باید به آن اشاره کنیم این است که در صورت آسیب به عایق الاستومری یا همان عایق پتویی، قسمتی که سوراخ شده یا صدمه دیده در برابر نفوذ رطوبت و قارچ کاملا مقاوم می باشد. در ساختار آن نیز اثری از گازهای CFCو HCFC مشاهده نمی شود ؛که این امر در جهت حفاظت از محیط زیست، نکته بسیار مهمی می باشد.لازم به ذکر است که برای استفاده از عایق پتویی در داخل تاسیسات، نیازی به پوشش اضافی نیست.

اما برای استفاده از آن در فضاهای خارجی بهتر است که از پوششی مانند آلومینیوم برای حفاظت سطح مورد نظر در برابر شرایط نامساعد جوی و یا هرگونه ضربه استفاده گردد که این امر در نهایت سبب افزایش دوام این نوع عایق الاستومری می گردد. ضخامت های مختلفی که برای این لایه آلومنیومی در نظر گرفته می شود عبارتند از : ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون که در مواردی جهت محافظت بیشتر، ورق آلومنیومی تا ۱ میلی متر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 704717

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =