مجلس راهکاری برای مقابله با گرانی‌ها بیندیشد

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از بررسی طرح مالکیت صنعتی در صحن مجلس تاکید کرد: هرکس ۱۵۰ ماده را برای ثبت یک اختراع ببیند از انجام اختراع منصرف خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سید سلمان ذاکر در تذکری در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی بیان کرد: براساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی مجلس نباید در مواردی که مربوط به آیین نامه می شود ورود کند و این امر جزو وظایف هیات دولت است اکنون ما چندین جلسه است که مشغول بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی هستیم که ۱۵۰ ماده دارد. اما واقعیت این است که هر کس این ۱۵۰ ماده را ببیند از اختراع منصرف می شود.

وی در ادامه گفت: امروز قیمت دلار و سکه در همین محصولات خوارکی تاثیر گذاشته و معیشت مردم در تنگنا است مجلس باید به دنبال راهکار برای کنترل بازار باشد اینکه ما بخواهیم چندین جلسه را برای بررسی این ۱۵۰ ماده اختصاص دهیم قابل قبول نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: ما طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی را که از اهمیت بالای برخوردار بود براساس اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون فرستادیم اما این طرح را که تاثیر چندانی در زندگی ندارد را بند به بند در صحن مجلس بررسی می کنیم هیات رئیسه مجلس باید در اولویت بندی طرحها دقت کنند و امروز مجلس باید به دنبال راهکار برای حل مشکلات معیشتی مردم باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر 704718

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =