۶۰۰ کانون مسجد استان تهران ترویج کتابخوانی می‌کنند

سرپرست ستاد هماهنگی فهما تهران با اشاره به فعالیت ۱۳۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان، گفت: از این تعداد ۶۰۰ کانون در زمینه توسعه و ترویج کتابخوانی فعالیت می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین براتی سرپرست ستاد هماهنگی فهما تهران با اشاره به فعالیت ۱۳۰۰ کانون در مساجد استان تهران اظهار کرد: از این تعداد ۶۰۰ کانون تخصصا در بحث ترویج کتاب و کتاب خوانی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت کتابخانه ای در مساجد شهری و روستایی به ویژه مناطق کم برخوردار، عنوان کرد: همچنین تعداد۱۰۲کتابخانه از کتابخانه های مساجد استان در شمار کتابخانه های باز قرار دارند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران گفت: ۳۲۷ کتابدار با دو شیفت کاری و بعضا سه شیفت در کتابخانه های مساجد این استان فعالیت می کنند.

براتی با بیان اینکه ۳۹هزار و ۹۵۱کتاب در کتابخانه های مساجد استان وجود دارد،خاطر نشان کرد: کتابخانه های مساجد استان تهران برای کسب رتبه های برتر در سومین رویداد ملی فهما ذیل رواق کتاب فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه صدای کتاب، فهرست نویسی کتاب و شنبه های کتاب از برنامه های شاخص کتابخانه های مساجد در بحث فهما است گفت: کانون های مساجد استان تهران تا به امروز در بخش صدای کتاب ۳۰مورد فعالیت در سامانه بچه های مسجد ثبت کردند.

دبیر شورای سیاستگذاری ستاد فهما کشور بیان کرد: در این بخش خواندن کامل یک فصل از کتاب توسط کاربر مورد نظر است و هر فرد با ورود به سامانه بچه های مسجد و انتخاب فایل فصل مورد نظر از کتاب، فایل را با رعایت اصول فن بیان، وضوح و طنین صدا و بدون صدای زمینه خوانش و مجدد بارگذاری می کند و پس از تایید ستادفهمای استان امتیاز این بخش به کانون شرکت کننده در این طرح داده می شود.

براتی از ۳۰۰ مورد فعالیت در بحث فهرست نویسی کتاب از سوی کانون های مساجد استان خبر داد و افزود: این بخش در راستای یکپارچه سازی کتابخانه های مساجد و راه اندازی نرم افزار کتابخانه ای تحت وب در سامانه بچه های مسجد، تهیه و در دسترس کانون های مساجد قرار داده شد که می تواند برای کانون ها ذیل رواق کتاب امتیاز آور باشد.

وی با بیان اینکه طرح ملی شنبه های کتاب مساجد نیز با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، در راستای تقویت فعالیت های مردمی خودجوش در این حوزه در مساجد سراسر کشور به ویژه استان تهران در حال برگزاری است، گفت: این طرح که مخاطبین آن اعضای کانون ها و کتابخانه های مساجد، نمازگزاران و عموم مردم می باشد شنبه های هرهفته در سطح فضای حقیقی و مجازی با هشتک شنبه های کتاب مساجد در ۳مرحله انتخاب، معرفی و انس با کتاب برگزار می شود.

سرپرست ستاد هماهنگی فهما تهران با بیان اینکه مدیر کانون می تواند گزارش هفتگی اجرای طرح شنبه های کتاب مساجد را در سامانه بچه های مسجد بارگذاری نماید، اضافه کرد: تاکنون کانون های مساجد استان ۶۰۰ مورد طرح شنبه های کتاب مساجد را درذیل رواق کتاب رویداد ملی فهما به ثب رساندند.

منبع: شبستان

انتهای پیام/*
کد خبر 704734

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =