کد خبر 704865
۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰
شکارچی کرجی ها شکار شد + عکس

رئیس پلیس آگاهی البرز تصویر یک سارق که با استفاده از مسافرکشی طعمه ها را شناسایی می کرد به صورت چهره باز انتشار داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سرهنگ محمد نادربیگی در مورد این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه سارقی با انتخاب سوژه‌های خود از بین خانم‌های مسن خود را به عنوان نیکوکار معرفی و با اعلام این موضوع که قصد کمک کردن به افراد مستمند را دارد، اعتماد آن‌ها را جلب و پس از نزدیک شدن به آن‌ها به بهانه خرید طلا برای همسرش، طلاجات مالباختگان را دریافت و با شیوه متقلبانه ای اقدام به سرقت آن‌ها می‌کرد، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی گسترده موفق به شناسایی این سارق شده و با تحت نظر قرار دادن اقدامات نامبرده، او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به اعتراف متهم به ۴۰ فقره سرقت به این شیوه در استان‌های البرز، تهران، مازندران، اصفهان، هرمزگان و خراسان رضوی، اظهار داشت: خوشبختانه با اقدام جهادی کارآگاهان، همه مالباختگان سرقت‌های اعتراف شده از سوی سارق شناسایی و تلاش برای کشف سرقت‌های احتمالی دیگر ادامه دارد.

سرهنگ نادربیگی در پایان با بیان اینکه تحقیقات در زمینه شناسایی مالخراموال مسروقه نیز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با دستور دادیار شعبه ۲۶ دادیاری دادسرای ناحیه ۴ کرج، تصویر بدون پوشش این متهم حرفه ای در رسانه‌ها منتشر می‌شود تا چنانچه شهروندان با این شیوه و یا توسط این شخص مورد سرقت قرار گرفته اند، برای تشکیل پرونده به پلیس آگاهی البرز واقع در کرج- میدان طالقانی- بلوار تعاون- ساختمان پلیس آگاهی مراجعه کنند.

همچنین سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام این خبر بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت با شیوه بیهوش کردن راننده خودروهای عمومی، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی سرقت‌های به وقوع پیوسته و استفاده از اقدامات پلیسی موفق به شناسایی سارق شده و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در خصوص شیوه و شگرد به کار گرفته شده از سوی این متهم، اظهار داشت: این سارق تحت پوشش مسافر سوار خودروهای عمومی شده و در ادامه با استفاده از مواد غذایی مسموم رانندگان را بیهوش و لوازم با ارزش آنها را مورد سرقت قرار می‌داد.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: با دستور بازپرس شعبه ۹ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج، تصویر بدون پوشش این فرد در رسانه‌ها منتشر می‌شود تا چنانچه شهروندان با این شیوه و یا از سوی این فرد مورد سرقت قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم و طرح شکایت به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 704865

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =