انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری توسط امور آب دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 314 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مصطفی عباسی با اعلام این مطلب، تصریح کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، ۹ حلقه چاه غیر مجاز به عمق ۴۸۳ متر و آبدهی ۱۵٫۷ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

عباسی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۱۴ هزار و ۸۲۰ متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور در برخورد با تخلفات انجام شده در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی، افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی امور و اخذ دستور قضایی، ۸ حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی که در یک مورد در حال انجام عملیات حفاری غیر مجاز ، ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالا بر توسط ماموران گشت و بازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/*

کد خبر 704898

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =