لزوم توجه دولت به ظرفیت احزاب و جریانات سیاسی

نماینده اسبق مجلس گفت: دولت سیزدهم باید روی ظرفیت احزاب و جریانات سیاسی حساب باز کند.

محمدجواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: احزاب و جریانات سیاسی نقش مهمی در همراهی افکار عمومی با دولت دارند. دولت سیزدهم باید روی ظرفیت احزاب و جریانات سیاسی حساب باز کند و تلاش کند که این ظرفیت‌ها بیشتر به میدان آورده شود.

وی گفت: اما تصور من این است که بین دولت‌های گذشته و دولت کنونی در جهت بها دادن به احزاب سیاسی و تقویت احزاب سیاسی هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. متأسفانه احزاب در کشور ما مهجور هستند و مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت‌ها فقط در آستانه انتخابات به احزاب توجه می‌کنند و احزاب را وادار به تحرک و ایفای نقش می‌کنند. اما بعد از پایان انتخابات هیچ توجه‌ای و نقشی به احزاب سیاسی داده نمی‌شود.

آرین‌منش افزود: در این چهار ماه که از عمر دولت سیزدهم گذشته، مسئولان عالی‌رتبه اجرایی کشور حتی یک دیدار هم با احزاب و تشکل‌های فعال نداشته‌اند و از نظرات کارشناسی آنها برای حل مشکلات کشور و انتخاب وزرا بهره نبرده است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مسیر سختی را در حل مشکلات کشور در پیش رو دارد، تصریح کرد: احزاب می‌توانند دولت را در این مسیر سخت یاری دهند. دولت اگر می‌خواهد به خواسته‌ها و اهداف خود دست پیدا کند باید با همه احزاب چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا تعامل داشته باشد و فقط گزینشی با جریانات سیاسی خاص تعامل نداشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است: تقویت احزاب و اصلاح ساختار نظام حزبی کشور یک ضرورتی است که هرروز اهمیت آن احساس می‌شود. کمک دولت به اصلاح این ساختار منجر به افزایش مشارکت سیاسی مردم و افزایش پایگاه اجتماعی دولت می‌شود و نیز کمک می‌کند تا احزاب در فرآیند کادرسازی سیاسی و تربیت نخبگان سیاسی کارآمد و لایق حضور چشم‌گیر و پررنگی داشته باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 708813

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =