آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت توضیحاتی ارائه کرد.

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس اظهار داشت: در زمینه طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت ۴۵ روز به دولت فرصت داده شده و اما دولت نتوانست در این بخش کاری کند و نهایتاً لایحه‌ای را با این عنوان به مجلس ارائه دهد.

وی گفت: در ادامه کمیسیون اجتماعی مجلس طرحی را با همین عنوان در مجلس ساماندهی کرد تا این موضوع متوقف نشود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در ادامه کمیسیون اجتماعی این طرح را در ۹ ماده به تصویب رساند و در حال حاضر این طرح در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد.

وی افزود: بر اساس این طرح استخدام‌ها در کشور به صورت قراردادی و رسمی خواهد شد.

این نماینده مجلس بیان داشت: در ماده ۵ این طرح به صراحت اشاره شده که تمامی شرکت‌های واسطه‌ای در قالب استخدام افراد حذف خواهند شد.

وی افزود: در قالب این طرح همه افرادی که قرارداد کارمعین و پیمانی هستند رسمی خواهند شد و کارمندانی که به‌صورت طرحی، شرکتی و حجمی و عناوینی از این قبیل هستند طبق قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل و ماده ۷ قانون کار طبقه‌بندی شده و مستقیم از دستگاه ذیل خود حقوق دریافت می‌کنند.

وی با تاکید مجدد بر این نکته که در قالب این طرح شرکت‌های واسطه حذف خواهد شد، ادامه داد: این طرح با بیشترین رای ممکن در کمیسیون اجتماعی تصویب شد بنابراین دولت بیشتر درباره این طرح موضوع بار مالی را مطرح می‌کرد، اما در این طرح بارمالی لازم را دیده ایم و حتما این طرح بار مالی برای دولت نخواهد داشت.

انتهای پیام/ م ۲۰

کد خبر 709248

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • اح IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
    0 0
    ازدولت محترم استدعاداریم که قراردادمعین بارمالی ندارداین روزها نیروهای قراردادمعین باخانوادهاشون بیش ازحدازنمایندها بخصوص ریس کمیسون اجتماعی باخانواده محترمشون رادعامیکنن ازطرف کل نیروهای قراردادمعین