عملکرد تیم مذاکره‌کننده نتیجه‌بخش بوده است

فعال سیاسی اصولگرا گفت: تیم سیاست خارجی دولت عملکرد خوبی در این مذاکرات داشته و توانسته به طرف‌های غربی بفهماند که به خواست و منافع جمهوری اسلامی هم احترام بگذارد و مذاکره یک‌طرفه نمی‌تواند راه به جایی ببرد.

حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به مذاکرات وین اظهار داشت: تیم سیاست خارجی دولت سیزدهم عملکرد خوبی در این مذاکرات داشته و این تیم توانسته به طرف‌های غربی بفهماند که به خواست و منافع جمهوری اسلامی ایران هم احترام بگذارد و مذاکره یک‌طرفه و تحمیلی نمی‌تواند راه به جایی ببرد.

وی گفت: تیم مذاکره‌کننده ایرانی با دستان پُر پا به میدان مذاکره گذاشته و برخور قاطعانه دولت سیزدهم سبب شده تا موضع ایران موضع قدرتمندانه‌ای باشد و طرف‌های مذاکره‌کننده هم به این مسئله به خوبی پی برده‌اند.

فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: مذاکرات وین پیشرفت‌های خوبی داشته و غربی‌ها شرط‌های ایران را پذیرفته است و اگر روند مذاکرات بدین صورت ادامه پیدا کند به زودی پیشرفت‌های بیشتری را شاهد خواهیم و خبرهای خوبی را خواهیم شنید.

کنعانی‌مقدم ادامه داد: هدف از مذاکره حصول توافق و رفع تحریم‌ها و نیز کسب امتیازات و تأمین منافع ملی است و اگر چنین خواسته‌هایی تحقق نیابد مذاکره معنا نخواهد و صرفاً نمایشی برای خرید وقت یا اعطای امتیازات بیشتر از سوی ایران است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا بی‌اثر شده است، گفت: آمریکا هرچه در توان داشته علیه ایران به کار گرفته است و دیگر ابزاری در اختیار ندارد که علیه ایران به کار بگیرد. شدیدترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران اعمال کرده و حتی تحریم‌های دارویی را هم در دستورکار قرار داده است. تاب‌آوری کشور به حدی بالا بوده که دیگر آمریکا نمی‌داند باید در مقابل جمهوری اسلامی چه کند. هم تحریم و سیاست اغتشاش در ایران به یک سناریوی پوچ و بی‌نتیجه تبدیل شده و به همین دلیل آمریکا با برخی از شروط ایران موافقت کرده و ترجیح می‌دهد که مذاکرات برجام خوب پیش برود.

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی؛ سیاست دولت سیزدهم که توسعه رابطه با کشورهای همسایه و بی‌اثر ساختن تحریم‌هاست، راهبرد خوب و منطقی است؛ طوری‌که تاکنون دست‌وپازدن‌های رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه نتیجه‌ای در پی نداشته است.

انتهای پیام/*

کد خبر 711426

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =