تخریب سفر رئیسی توسط جریان اصلاحات

ظاهراً سفر رئیسی به روسیه به کام اصلاح‌طلبان خوش نیامده و مدتی است که با ابزار دروغ و تحریف، فضاسازی منفی علیه این سفر را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس‌جمهور کشورمان با دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز به این کشور سفر کرد، در این سفر که در راستای تعاملات راهبردی ایران و روسیه برنامه‌ریزی شده است، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با همتای روسی خود درباره تقویت و توسعه روابط دوجانبه گفتگو خواهد کرد.

این سفر در چارچوب سیاست کشور در تقویت و توسعه روابط دوجانبه و چندجانبه با اولویت کشورهای منطقه و با محوریت و اولویت مباحث همکاری‌های تجاری و اقتصادی انجام می‌شود. اما ظاهراً این سفر به مذاق غربگرایان داخلی خوش نیامده و مدتی است که تمام ظرفیت رسانه‌ای خود را به‌کار گرفته‌اند تا با ابزار دروغ و تحریف فضاسازی خبری منفی را در مورد این سفر به وجود بیاورند. در آستانه این سفر رسانه‌های اصلاح‌طلب شعار نه شرقی و نه غربی را سر داده و به تخریب این سفر می‌پردازند؛ این در حالی است که به گفته مقامات آمریکایی این سفر می‌تواند تحریم‌ها را از کار بیندازد وانگهی چگونه است که این افراد به هنگام سر دادن این شعار و نکوهش ارتباط با شرق به سمت غرب غش می‌کنند و خواهان مذاکره مستقیم با آمریکا و ارتباط با او هستند؟

درصورتی‌که تجربه سال‌های گذشته به خوبی ثابت کرده که سیاست تعامل سازنده و همکاری با غرب هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است؛ غرب به راحتی آب خوردن زیر تعهداتش می‌زند همانگونه که در قصه برجام به تعهدات خود پایبند نماند. چگونه است که جریان اصلاح‌طلب در راستای سیاست کشورهایی حرکت می‌کند که علناً حرف از براندازی می‌زنند، بهترین دانشمندان هسته‌ای و حاج قاسم را ‌ترور می‌کنند و پشت ‌تریبون‌های رسمی فریاد می‌زنند «من او را کشتم».

دولت سیزدهم بر خلاف دولت پیشین سعی کرد نوع نگاه مبنی بر نگاه مطلق به غرب را اصلاح کند و بر اساس نقشه راه تنظیم‌شده و بر مبنای حفظ منافع ملی، ابتدا عضو سازمان همکاری‌های شانگ‌های شد و سپس سوآپ گازی را با ترکمنستان و آذربایجان امضا کرد و اکنون در سفر به روسیه، ترسیم قرارداد راهبردی و ایجاد روابط گسترده با دیگر قدرت‌های تأثیرگذار و تعیین‌کننده را در برنامه آینده خود دارد.

این کاملاً طبیعی است که آمریکا موافق نزدیکی ایران به روسیه و چین یا هر کشور دیگر شرقی نباشد؛ چراکه وقتی سه قدرت بزرگ یعنی چین، روسیه و ایران در کنار هم قرار بگیرند، این موضوع به نفع غرب نخواهد بود، اما آنچه اصلاح‌طلبان باید به آن پاسخ دهند، این است که آن‌ها چرا بر خلاف منافع ملی و در جهت خواسته‌های آمریکا حرکت می‌کنند؟

انتهای پیام/*

کد خبر 712391

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =