آموزه‌های دفاع مقدس نیاز امروز و فردای کشور است

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه آموزه‌های دفاع مقدس مورد نیاز امروز و فردای کشور است،گفت: دفاع مقدس نشان داد اگر ملتی به خود اتکا باشد،میپ‌تواند پیروز و موفق باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در سومین روز همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه شما پرچمداران روایت مقطع بی‌نظیر دفاع مقدس هستید،گفت: تلاش‌های خالصانه‌ای برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته است.

وی ادامه داد: آموزه های دفاع مقدس واقعاً مورد نیاز امروز و فردای کشور است. اگر ملتی اراده کند با توکل به خدا روی پای خود و با تبعیت کامل از رهبری در مقابل همه دنیای شرک و کفر از حق دفاع کند، پیروز و موفق خواهد بود .

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: دفاع مقدس یکی از مهمترین نمادهای وحدت ملی و قدرت اراده ملت برای دفاع از آرمان هاست. واقعاً تقلیل سطح این دانشگاه بزرگ به قول سردار کارگر به جناحی و بخشی کردن، خطای بزرگ راهبردی است. همه حکایت کنندگان، راویان و نمادها و همه آثارها باید مبین عظمت دینی و ملی این مقطع مهم باشند.

سرلشکر موسوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرازهایی از بیانیه گام دوم فرمودند: برای برداشتن گام‌های استوار در آینده باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت اگر از آن‌ها به درستی استفاده نشود دشمنان آن‌ها را تحریف خواهند کرد از همه ابزارها برای تحریف آن بهره‌گیری می‌کنند و حقیقت را از دشمن و پیاده نظامش نمی‌توان شنید.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی در طول ۴۳ سال عمر پربرکت خود، دستاورهای عظیمی کسب کرده که مهمترین آن حماسه دفاع مقدس و جبهه مقاومت که شاخه برکشیده دفاع مقدس است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس در امتداد عاشورا است، خاطرنشان کرد: اگر در حوزه دفاع مقدس کاری هم نکنیم راه خود را ادامه خواهند داد چراکه این راه حق است.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: یکی از ثمرات بسیار مهم دفاع مقدس خانواده شهدا و فرزندانشان هستند که مایه سربلندی و تضامین موفقیت کشور هستند؛ خانواده شهدا و فرزندان آن‌ها از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس است و ما در حفط و نشر این آثار هم مسئولیت داریم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه آموزه‌های دفاع مقدس مورد نیاز امروز و فردای کشور است، گفت: دفاع مقدس نشان داد اگر ملتی به خود اتکا باشد و از رهبری تبعیت کند می‌تواند در مقابل دنیای شرک از حق دفاع کند و پیروز و موفق شود.

سرلشکر موسوی گفت: روز به روز و دقیقه به دقیقه دفاع مقدس جای کار دارد و درس آموز است.

وی با بیان اینکه خورستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان خودشان یک موزه هستند، گفت: باید کاری صورت گیرد که وقتی مردم وارد این شهرها می‌شوند احساس کنند وارد موزه‌ای از ارزش‌ها و مقطع بی‌نظیری از انقلاب اسلامی می‌شوند.

فرمانده کل ارتش گفت: امروز نسلی که دفاع مقدس را درک نکرده نیازمند آن است که بداند برای موفقیت هیچ چالشی نمی‌تواند در برابر آن ایستادگی کند.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه دشمنان ما امروز کوچکترین مشکلات ما را بزرگ جلوه می‌دهند، گفت: دفاع مقدس و ظرفیت‌های آن سدی در برابر دشمنان است و ما باید با هم‌افزایی این سرمایه عظیم را هنرمندانه به جوانان منتقل کنیم.

وی افزود: دفاع مقدس نعمت بزرگی است که در اختیار ما قرار دارد و مسئولیت حفظ و نشر آن بر دوش شما قرار دارد.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه نباید اجازه دهیم دشمن با جنگ شناختی و ثاتیرگذاری بر ذهن جوانان ما موفقیتی به دست بیاورد، گفت: دفاع مقدس سرمایه عظیمی است و نباید اجازه دهیم دشمنان در این حوزه ایجاد شبهه کنند.

سرلشکر موسوی اضافه کرد: باید با روایت صحیح و درست از دفاع مقدس که می‌تواند باعث سربلندی کشورمان شود سوءنیت‌ها و شبهات را از بین ببریم.

وی گفت: امروز ذائقه جوانان ما تغییر کرده است و ما باید با ابزار و روش‌های مختلف بتوانیم معارف دفاع مقدس را به آن‌ها منتقل کنیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/*

کد خبر 712451

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =