محاسبات دستگاه‌های زنگ‌زده دشمن خطا از آب درآمد / ساختار بودجه نیازمند اصلاح است

خطیب جمعه تهران گفت: به‌واسطه غیرت دینی، محاسبات دستگاه‌های زنگ‌زده دشمن خطا از آب درآمد.

به گزارش خبرنگار تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری در خطبه اول نماز جمعه تهران که در مصلای تهران برگزار شد، اظهار داشت: اخلاق جامعه انقلابی یکی از بزرگترین فضیلت‌هاست. در این زمره غیرت دینی قابل بررسی است که موضوع بسیار حیاتی و اساسی قلمداد می‌شود و از نگاه قرآنی دارای جایگاه ویژه‌ای است. خداوند تبارک و اعظم در وصف پیامبران خود در قرآن از واژه غیور استفاده می‌کند که این غیرت در فطرت آنها نهفته شده است. پیامبران الهی برای حفظ دین تلاش کردند و نسبت به آن تعصب از خود نشان داده‌اند. ایمان به خدای متعال و محبت حضرت حق بنیان و اساس غیرت الهی و دینی است. خداوند این نعمت بزرگ را در پرتو ایمان در وجود انشان تربیت داده و هرچه ایمان انسان بیشتر شود، غیر دینی در وجود او تبلور پیدا خواهد کرد. وقتی غیرت دینی تقویت شود، غیرت ملی و ناموسی و انسانی هم به وجود خواهد آمد. به عبارت دیگر غیرت دینی همه این غیرت‌ها را پوشش می‌دهد.

وی افزود: وقتی می‌بینید که خداوند برای شما محرمات را تعیین کرده این تجلی غیرت الهی است. وقتی انسان محرمات را بشناسند، غیرتمندانه از مرزهای الهی دفاع خواهد کرد. خداوند وقتی می‌بیند که مؤمنین نسبت به اجرای احکام الهی از خود غیرت نشان می‌دهند، او هم نسبت به مؤمنین غیرت نشان خواهد داد. کسی که غیرت نداشته باشد دچار وارونگی شخصیت شده و ایمان از وجود او خارج می‌شود. این تأکیدها برای این است که وقتی انسان مؤمن غیرت می‌ورزد برای صیانت از حریم‌ها برخواهد آمد. انسان غیرت‌مند به دین؛ معقول و خردمند است. اگر غیرت دینی در جامعه کم‌رنگ شود اول انسان خود آسیب خواهد دید، دوم خانواده انسان آسیب می‌بیند و سپس جامعه آسیب خواهد دید. غیرت، سپر و حفاظ جامعه ایمانی محسوب می‌شود و استقلال دینی، اقتصادی، سیاسی و معنوی انسان‌ها به برکت غیرت حفظ می‌شود و هم مظلومان به برکت غیرت از آسیب‌ها به دور خواهند بود.

خطیب جمعه تهران تأکید کرد: وقتی غیرت دینی در جامعه تقویت شود از اصالت خانواده صیانت می‌شود و بنیان خانواده تحکیم خواهد شد. در صوت از دست رفتن غیرت دینی، جامعه از اعتدال و سلامت خارج می‌شود و عفت و حیا از دست خواهد رفت.

به گزارش تهران نیوز، حاج علی‌اکبری در بخش دوم خطبه نماز جمعه تهران با دعوت از نمازگزاران به تقوای الهی و شکرگذاری خداوند به خاطر بارش باران گفت: باید با برادران و خواهران عزیزمان در مناطق سیل‌زده ابراز هم‌دردی کرد و ان‌شاءالله با کمک مردم و دولت محترم هرچه‌سریع‌تر مشکل مردمان عزیز این مناطق حل شود. به هم‌وطنانمان در مناطق سیل‌زده عرض می‌کنم که شما عزیزان در میهن اسلامی تنها نیستید و هر کمکی که لازم باشد هم دولت، هم مسئولان و هم مردم ایران عزیز به شما انجام خواهند داد.

دی؛ ماه تجلی غیرت دینی

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص قیام ۱۹ دی گفت: رهبر انقلاب در سخنان خود به خوبی ابعاد غیرت دینی را تشریح کردند. دی ماه تجلی غیرت دینی ایرانیان و مردم عزیز سرزمین ماست. مردم قم در قیام ۱۹ دی که تا ۲۶ دی ماه در حمایت از امام راحل انجام دادند منجر به فرار شاه خائن و ملعون از ایران شد.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: دی ماه واقعاً ماه عجیبی است. در این ماه خروش غیرت عاشورایی مردم ایران را در نهم دی در مقابله با فتنه آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی را داشتیم و همچنین در این ماه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید که خروش مردم ایران در مراسم تشییع پیکر فرمانده جبهه مقاومت را شاهد بودیم.

حاج علی‌اکبری با بیان اینکه خانواده شهدا خاکریز دوم محسوب می‌شوند، گفت: ما به خانواده شهدا افتخار می‌کنیم.

وی درباره تأثیر غیرت دینی بر خنثی‌سازی دستگاه محاسباتی دشمن اظهار داشت: به واسطه غیرت دینی، محاسبات دستگاه‌های زنگ‌زده دشمن خطا از آب درآمد. ملت ایران به خوبی می‌داند برای تحقق تمدن نوین اسلامی و دستیابی به اهداف تعیین‌شده باید به غیرت دینی اهمیت داد. دشمن در این ۴۰ سال نتوانسته در برابر ملت ایران موفق شود؛ چون غیرت دینی ملت ایران در همه ابعاد تبلور پیدا کرده است. به همین دلیل است که دشمن با یک جنگ ترکیبی تصمیم گرفته تا غیرت دینی مردم ایران را تضعیف کند. در این جنگ ترکیبی عفت زنان و بانوان، ترویج بی‌بندوباری و زدوبند و نیز ترویج تسامح با مفسدان و ترویج فساد در جامعه را هدف قرار داده است.

مذاکره‌کنندگان از تهدیدات نترسند

امام جمعه موقت تهران خطاب به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با در نظر گرفتن غیرت دینی از دشمن و تحریم‌های او واهمه نداشته باشد و بداند که دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند و دشمن بیش از همه به ما نیاز دارد.

حاج علی‌اکبری با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان داشت: ساختار بودجه نیازمند اصلاح است. این اصلاح باید در حوزه اقتصادی، آموزشی، تورم و نهضت ملی مسکن انجام شود.

وی درباره حقوق‌های نجومی گفت: اینکه تا به امروز حقوق‌های نجومی وجود دارد واقعاً زشت است. حقوق‌های نجومی مردم را اذیت می‌کند، البته دولت و مجلس محترم گام‌هایی را برای مقابله با حقوق‌های نجومی برداشته اما مردم انتظار دارند که به این پدیده سریع پایان داده شود. پدیده حقوق‌های نجومی در شرکت‌های دوزیست یا خصولتی بسیار مشاهده می‌شود. مدیران این شرکت‌ها چون می‌گویند ما خصوصی هستیم هرطور که می‌خواهند حقوق دریافت می‌کنند. چطور می‌توانند در این شرایط حقوق نجومی دریافت کنند؟ از دولت محترم می‌خواهیم مدیران انقلابی را در این شرکت‌ها به کار بگیرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 712681

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =