کتاب «روشنای مطالبه‌گری» به رشته تحریر درآمد

کتاب «روشنای مطالبه گری» به بررسی بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه مطالبه‌گری، نقد و انتقاد می‌پردازد.

کریم عباسی، نویسنده جوان این کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: کتاب «روشنای مطالبه گری» به بررسی بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون مطالبه‌گری، نقد و انتقاد پرداخته است.

کریم عباسی گفت: این کتاب در سه فصل به انضمام یک پیوست با موضوع « توصیه‌هایی به مسوولان پیرامون مطالبه‌گری» به رشته تحریر درآمده است.

وی عنوان کرد: کتاب شامل سه فصل "چیستی مطالبه‌گری" و پرداختن به تعریف و توصیف آن، "چرایی مطالبه‌گری" و اهمیت، آثار و نتایج این موضوع و "چگونگی مطالبه‌گری" و سعی در تجویز مناسب برای اجرای این امر مهم گردآوری شده است.

نویسنده این کتاب خاطرنشان کرد: این اثر در پاسخ به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برخورداری از روحیه مطالبه‌گری و ضرورت نهادینه‌سازی و اجرای صحیح آن در جامعه به نگارش درآمده است.

وی بیان کرد: از آنجایی که تلقی نادرست از مطالبه‌گری و اجرای غلط آن سبب بروز ناامیدی و فراهم کردن زمینه‌ای برای ضربه دشمنان خواهد بود، مطالعه این کتاب به همه مردم به ویژه جوانان، تشکل‌های سیاسی و فرهنگی، مسوولان و... توصیه می‌شود.

نویسنده کتاب روشنای مطالبه گری افزود: برای تهیه و سفارش کتاب روشنای مطالبه‌گری می‌توان از طریق آیدی روابط عمومی مجموعه شناخت رهبری در ایتا @Javane_enghelabi اقدام کرد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «من بارها گفته‌ام؛ از آن روزی باید ترسید که جوان ما، دانشجوی ما در دانشگاه انگیزه‌ی طرح مسئله، طرح سؤال، طرح درخواست نداشته باشد. همه‌ی همت ما باید این باشد که این روحیه‌ی مطالبه، خواستن و مدعا داشتن در زمینه‌های گوناگون را در نسل جوان کشورمان - بخصوص جوان علمی - گسترش بدهیم. اگر این شد، ممکن است به همه‌ی آن مطالبات نتوان پاسخ داد - کما اینکه در کوتاه‌مدت همینجور هم هست؛ به همه‌ی مطالبات در کوتاه‌مدت یقیناً نمیشود پاسخ داد؛ ظرفیتها محدود است - لیکن یقیناً آینده‌ی خوب و یک افق روشن با چنین مطالباتی جلوی چشم است».

انتهای پیام/*

کد خبر 713049

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =