تجمع آتش‌نشانان تهران برای پیگیری مطالبات صنفی‌شان

آتش‌نشان‌های تهران امروز و در اعتراض به مشکلات معیشتی، حقوق و مزایای دریافتی و پیگیری مطالبات صنفی خود مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز-سرویس اجتماعی: امروز جمعی از آتش‌نشانان تهران با هدف بیان مشکلات و چالش‌های سازمان آتش‌نشانی و خواسته و مطالبه خود مبنی بر رسیدگی به مسائل و مشکلات معیشتی، رفاهی، حقوق و مزایای کاری مقابل ساختمان شورا تجمع کردند.

این افراد با پوشیدن لباس‌های فُرم در تجمع حضور یافته و گلایه‌مندی خود را نسبت به شرایط بر اقتصادی و حقوق دریافتی اعلام کردند، آتش‌نشانان معترض مهمترین خواسته‌ها و مطالبات خود را در چند بند تعیین کرده‌ و خواهان ترتیب اثر شورا و شهرداری به دغدغه‌هایشان شدند.

حفظ شأن مقام شهدای آتش‌نشانی و قرار گرفت نامشان در بنیاد شهید و ارائه خدمات یکسان با شهدای دیگر و پیگیری قرارگیری در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور از سوی مجلس شورای اسلامی از جمله این مطالبات بود.

رسیدگی به مسائل معیشتی در صدر خواسته‌ها

تامین مسکن، افزایش و ترمیم حقوق با توجه به تورم و شرایط اقتصادی و بازنگری در مرتبه و گروه بدو خدمت از دیگر خواسته‌های آتش‌نشانان بود.

آنها همچنین خواهان بررسی موضوع ارتقاء پست پرسنل عملیاتی خود بوده و معتقد بودند که قرار گرفتن چند ساله پرسنل عملیاتی در یک مرتبه شغلی موجب کاهش انگیزه کاری این افراد شده و از سویی مانع افزایش حقوق و دریافتی‌شان می‎‌شود.

پرداخت تعطیل کاری پرسنل عملیاتی در روزهای شیفت پنج‌شنبه، افزایش سرانه اضافه کاری ایستگاه‌های عملیاتی و فراهم آوردن امکانات رفاهی با هدف بازتوانی و بازپروی، کاهش استرس‌های فردی و آماده‌سازی آتش‌نشانان برای خدمات‌دهی مناسب بخش دیگری از مطالبات این افراد را شامل می‌شد.

زاکانی دستور رسیدگی داد

به گزارش تهران نیوز، پس از برگزاری این تجمع سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از دستور علیرضا زاکانی برای رسیدگی به مطالبات آتش‌نشانان خبر داده است.

جلال ملکی همچنین با اشاره به اهتمام و تلاش جدی شهرداری در دوره جدید مدیریت شهری نسبت به پیگیری و اجرای مطالبات برآورده نشده آتش‌نشانان، به سیاست‌های کاری و پیش‌بینی منابع بودجه‌ای شهرداری در سال ۱۴۰۱ در راستای بهبود سطح معیشتی و رفاهی کارکنان اشاره کرده است.

به گفته این مقام مسوول، شهرداری تهران در برنامه کاری سال آینده خود ردیف‌های بودجه‌ای مخصوصی را برای این منظور پیش‌بینی کرده است تا با تامین منابع مالی در راستای پاسخ گفتن به مطالبات و خواسته‌های آتش‌نشانان اقدامات و گام‌های عملی برداشته شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 713755

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =