رفیق شهید حاج قاسم که در گرمای تابستان روزه می‌گرفت

در ابتدای جنگ تمام نیروها از سپاه‌های استانی در خوزستان جمع می‌شدند. شهید حاج‌قاسم سلیمانی هم از کرمان به خوزستان آمده بود و در عملیات شهیدان رجایی و باهنر حضور داشت. حاج‌قاسم در این عملیات با سردار علی‌هاشمی و مجید آشنا می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار شهید مجید سیلاوی از بنیانگذاران سپاه حمیدیه و فرمانده این محور عملیاتی ششم بهمن سال ۱۳۴۰ در محله چهار راه زند اهواز دیده به جهان گشود. وقتی دیپلمش را گرفت، انقلاب پیروز شد. بعضی از همکلاسی‌هایش برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفتند، اما با شروع جنگ تحمیلی با اینکه شاگرد اول در استان بود، غیرتش قبول نکرد به خارج برود و همراه دوستانش، به عنوان یکی از اولین گروه‌ها از اهواز به جبهه رفتند. وی به همراه سردار سرلشکر شهید علی‌هاشمی فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه ششم امام صادق(ع) و چند تن دیگر در اوایل جنگ سپاه حمیدیه را تشکیل دادند. سردار مجید سیلاوی ۱۲ شهریور سال ۱۳۶۰ در عملیات شهید رجایی و شهید باهنر در منطقه کرخه به شهادت رسید که پیکر پاکش در قطعه یک گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

حجت‌الاسلام حمید سیلاوی برادر شهید مجید سیلاوی درباره دوستی او و شهید حاج‌قاسم سلیمانی می‌گوید: «در ابتدای جنگ تمام نیروها از سپاه‌های استانی در خوزستان جمع می‌شدند. شهید حاج‌قاسم سلیمانی هم از کرمان به خوزستان آمده بود و در عملیات شهیدان رجایی و باهنر حضور داشت. حاج‌قاسم در این عملیات با سردار علی‌هاشمی و مجید آشنا می‌شود. وی در صحبت‌هایش اذعان داشت که همرزم بودن اینجانب با سردار شهید مجید سیلاوی از افتخارات من است. حتی چند ماه از قبل شهادتش به اهواز آمده بود، به اتفاق فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان سر مزار مجید رفت و گفت شهید مجید سیلاوی در تابستان گرم روزه می‌گرفت. همچنین در سفری که به اهواز داشتند در حسینیه ثارالله در جمع مردم گفتند شما شهید مجید سیلاوی را دارید که خود یک امامزاده است.»

رفیق شهید حاج قاسم که در گرمای تابستان روزه می‌گرفت

منبع: جهان نیوز

انتهای پیام/

کد خبر 713846

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =