از انعکاس نماز در کاخ کرملین تا گدایی شیوخ اماراتی با ضرب‌شست انصارالله

نماز جمعه شهرستان‌های استان تهران در حالی برگزار شد که امامان جمعه با تقبیح حملات امارات در پشتیبانی از سعودی‌ها به یمن ضرب‌شست انصارالله به شیوخ اماراتی گوشه‌ای از قدرت انصارالله عناون کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: زنان جامعه باید تلاش کنند تا مادرانی باشند که شبیه حضرت فاطمه زهرا (س) هستند، حضرت زهرا (س) به عنوان ام الائمه نقش مهم و بی بدیلی دارد و بسترساز جریان ائمه در جامعه اسلامی هستند.

قدوسی نژاد در خصوص سفر آیت الله رئیسی به روسیه با اشاره به اینکه سخنرانی عزت مندانه رئیس جمهور در مجلس روسیه بسیار مورد استقبال نمایندگان مجلس این کشور قرار گرفته است گفت: شواهد نشان می‌دهد ارتباط ایران و روسیه در منافع راهبردی اشتراک دارد و همانگونه که می‌دانیم ۲۵ میلیون مسلمان در روسیه زندگی می‌کنند و در این شرایط حساس با وجود تحریم علاقه مند ارتباط با ما است و قدرت منطقه‌ای ایران، روسیه را نیازمند به ارتباط با ایران کرده است.

وی با بیان اینکه روسیه جز کشورهای صنعتی است و می‌تواند بسیاری از نیازهای ما را برطرف کند و امیدواریم این سفر موجب افزایش عزت و پیروزی ایران باشد افزود: ایران اسلامی با روسیه از جهات بسیاری نقاط مشترک دارند چرا این کشور در مقابله با داعش در کنار ما قرار گرفت و همچنین در مجامع بین‌المللی در بسیاری از موارد به نفع ایران اقداماتی را صورت داده است لذا امیدواریم سفر رئیس جمهور به روسیه بتواند دستاوردهای اقتصادی خوبی داشته باشد.

خطیب نماز جمعه ورامین به بارش برف در کشور اشاره کرد و گفت: از راهداران عزیز، عوامل پلیس راه، اورژانس و هلال احمر و تمام نیروهای امدادی و خدماتی به خاطر زحماتی که در جاده‌ها و داخل شهر متحمل شدند تشکر می‌کنم و از همه مردم می‌خواهیم کمک‌های خود را برای سیل زدگان جمع آوری و ارسال کنند.

قدوسی نژاد به ضرورت رعایت عدالت در جامعه تاکید کرد و عنوان داشت: مبارزه با فقر یکی از راه‌های تحقق عدالت است و مبارز با فساد یکی دیگر از راه‌های تحقق عدالت و از اصول انقلاب اسلامی است.

شعار «نه شرقی نه غربی» به معنی عدم وابستگی به کشورهای دیگر است

حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: از وظایف همسایه آن است که از احوال او جویا شود اگر نیازی داشت و توانست بر طرف کند به او قرض بدهد و در گرفتاری‌ها مشکلاتش را حل کند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه میلاد با سعادت و فرخنده حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین میلاد معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) قرار داریم، بیان کرد: این دو میلاد پر نور و پر برکت را تبریک عرض می‌کنیم، میلاد حضرت زهرا که کوثر رسول اکرم (ص) است و کوثر یعنی خیر کثیر، کسی که مادر یازده امام و چراغ هدایت بشریت تا روز قیامت شود و میلاد حضرت امام (ره) که بعد از چهارده قرن دوباره حکومت الله را در عالم آغاز کرد و امروز آن حرکت در میان کشورهای اسلامی جریان دارد و روز زن را به همه زنان جامعه اسلامی تبریک عرض می‌نمایم.

طزری بیان داشت: زنان و مادرانی که با الگو گیری از حضرت زهرا سلام الله علیها در همه عرصه فردی اجتماعی سیاسی و اخلاقی خوش درخشیدند، امروز دشمن به دنبال آنست که این الگو را از زنان ما بگیرد و زنی که سازنده اجتماع و جامعه خویش است را تبدیل به ابزار خوش گذرانی مردان قرار دهد یقیناً اینگونه زن‌ها دیگر سازنده نخواهند بود.

خطیب جمعه خیرآباد ضمن اشاره به اینکه در چند روز گذشته انصار الله یمن با کمک چند پهپاد و موشک بالستیک، فرودگاه و شهرک صنعتی المصفح را هدف حمله قرار داد، اظهار کرد: این اقدام به تلافی حملات نیروهای ائتلاف تحت مدیریت امارات بود، امارات متحده عربی سال‌هاست که در جنگ علیه یمن جنایت‌هایی را انجام داده است و می‌دهد انصارالله یمن هشدار داده بود که این حملات بدون مجازات نخواهد ماند تا اینکه سه روز بعد از هشدار این عملیات انجام شد و حیثیت حاکمان امارات را بر باد داد و نشان داد علی‌رغم همه جنایاتی که تا کنون انجام گرفته هنوز انصار الله دست برتر را دارد و می‌تواند هر لحظه هر مکانی را علی‌رغم تمام تدابیر امنیتی مورد حمله قرار دهد.

طزری تصریح کرد: پاشنه آشیل امارات متحده، امنیت است و اگر امنیت در امارات از بین برود امارات متحده به گدایی خواهد افتاد و این اقدام انصارالله هشدار مهمی به حاکمان این جزایر بود که در صورت تکرار این جنایت‌ها، انصار الله امارات متحده عربی را به بیابانی تبدیل خواهد کرد که شیوخ آن در حال گدایی هستند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور محترم در دو روز گذشته سفری به روسیه داشتند، گفت: این سفر از چند جهت حائز اهمیت بود از طرفی روسیه همسایه ما است و از طرف دیگر اهداف او با اهداف ما یکی است و از طرف دیگر هر دوی ما دارای دشمن مشترکی به نام آمریکا هستیم، روسیه در شورای امنیت دارای حق وتو است و از لحاظ نظامی دارای توان نظامی بالایی در جهان است و از لحاظ اقتصادی نیز می‌تواند بازار خوبی برای کشور ما و حل کننده مشکلات اقتصادی ما هم باشد.

امام جمعه خیرآباد افزود: بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تا کنون روسیه علیه ما جنگ یا تحریمی را آغاز نکرده است و ارتباط ما با او یک ارتباط برگرفته از عزت مصلحت و حکمت است و استقلال ما را از بین نمی‌برد یقیناً اینگونه قرار دادها با اینگونه کشورها باعث رونق و ترقی کشور خواهد شد.

خطیب نماز جمعه خیرآباد عنوان داشت: برای آنکه اهمیت این سفر و قرار دادها مشخص شود کافی است به مخالفان این قرار داد نگاهی انداخته شود در رأس آمریکای جنایتکار و به دنبال آن غرب گداهای داخلی، آنان که در طول هشت سال گذشته تمام امور داخلی و خارجی را به سه کشور غربی و آمریکایی گره زده و سکوت کرده بودند امروز به یکباره رگ غیرت آنان برجسته شده که به داد ایران برسید استقلال کشور در حال از بین رفتن است و یاد امام راحل افتاده اند که امام فرمود نه شرقی و نه غربی و غافل از آنکه امروز دیگر شرقی وجود ندارد، اتحاد جماهیر شوری از بین رفت و ثانیاً در همان زمان هم با شرق ما معامله می‌کردیم نه شرقی و نه غربی یعنی به هیچکدام وابسته محض نباشیم و اجازه دخالت ندهیم نه آنکه با هیچکدام معامله و رابطه نداشته باشیم.

توافق با کشورهای غیردشمن برای تأمین منافع ایران است

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به اینکه دوست داشتن و پیروی از حضرت فاطمه (س)، ملاک ورود به بهشت است اظهار داشت: کسانی که حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار می‌دهند، هم قرآن را دارند و هم اهل بیت پیامبر (ص) را دارند.

امام جمعه دماوند با تاکید بر فرزند آوری و فرزند پروری بر اساس آموزه‌های اسلامی گفت: انجام این مهم توسط بانوان محترم، آینده ایران را به موفقیت و پیروزی تضمین می‌کند.

وی گفت: احترام به عموم بانوان و مادران و تکریم شخصیت آنان و قدردانی از زحمات این فرشته‌های مهربان، در قاموس اسلام و ایران مورد تاکید قرار گرفته است.

فتاح دماوندی عنوان داشت: برخی غرب گرایان داخلی تعامل ایران با روسیه و چین را نافی استقلال کشور و مخالف شعار نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی قلمداد می‌کنند، شرق و غرب جغرافیایی با شرق و غرب سیاسی فرق می‌کند، منظور از نه شرقی و غربی، عدم وابستگی به شرق و غرب نه تعامل با آنها می‌باشد.

خطیب نماز جمعه دماوند با بیان اینکه روسیه فعلی شوروی سابق نیست عنوان داشت: ما به دنبال تأمین منافع ایران و ایرانی، با کشورهای غیر دشمن توافق می‌کنیم، ما با روسیه منافع و تهدیدات مشترک داریم، دریای خزر، قفقاز، سوریه، عراق، خاورمیانه، حوزه‌های انرژی، نظامی و اقتصادی منافع مشترک و تحریم آمریکا تهدید مشترک ما است.

وی گفت: بعضی غرب گدایان و غرب گرایان، دنیا را در آمریکا و اروپا خلاصه می‌کنند، آنها چین هراسی و روسیه هراسی را تبلیغ می‌کنند، اما نسخه تسلیم و انفعال در برابر غرب را تجویز می‌کنند و باید بدانیم که دوران بزن و در رو، نه تنها در ایران، بلکه در همه کشورهای جبهه مقاومت تمام شده است، عربستان و امارات باید دست از تجاوز و کشتار مردم یمن بردارند.

فتاح دماوندی عنوان داشت: جبهه مقاومت یمن با ۲۰ فروند پهباد و ۱۰ فروند موشک بالستیک مراکز حساس و راهبردی امارات را مورد هدف قرار داد ولی پیشرفته‌ترین سیستم‌های پدافندی غربی و شرقی امارات، نتوانست آنها را از گزند نیروی هوایی انصارالله در امان نگه دارد.

توسعه روابط ایران و روسیه به امنیت و رفاه دو ملت کمک می‌کند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمود نورپور امام‌جمعه گلستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز سومین رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی سال 2022 با حضور جمهوری اسلامی ایران، چین و روسیه اظهار داشت: این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت 17 هزار کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هند انجام می‌شود و اهداف این رزمایش تقویت امنیت تجارت دریایی بین‌المللی، مقابله با دزدی دریایی، مقابله با تروریسم دریایی، تبادل اطلاعات در حوزه امداد و نجات دریایی و تبادل تجربیات عملیاتی و تاکتیکی است.

وی افزود: این رزمایش پیام شفاف و قاطعی به بیگانگان و ناامن سازان منطقه دارد و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها گیرنده اصلی این پیام هستند.

امام‌جمعه گلستان در ادامه گفت: سفر رئیس‌جمهور به روسیه و اقامه نماز در دیار کفر دیاری که بیش از 70 سال در آن با توحید و مظاهر آن مبارزه و بیش از 40 هزار مسجد و کلیسا ویران شد بسیار مسرت‌بخش بود.

نورپور تصریح کرد: توسعه روابط ایران و روسیه به امنیت و رفاه دو ملت کمک می‌کند و در این سفر توافقات خوبی فی‌مابین مسئولین دو کشور در عرصه‌های مختلف صورت گرفته است.

وی بیان کرد: رزمایش ترکیبی جمهوری اسلامی ایران با حضور فرزندان غیور سپاهی و ارتشی دو کشور ابرقدرت جهان و استفاده از سلاح‌ها و موشک‌های تولید داخل و نیز سفر ریاست‌جمهور همه و همه اقتدار و سربلندی و موقعیت ممتاز کشورمان را نشان می‌دهد که از برکات انقلاب است.

نورپور با توصیه به شهردار شهر گلستان ابراز داشت: از کلنگ زنی‌های بدون پشتوانه اجتناب کنید و مردم می‌خواهند عملکرد شهردار را ببینند و پیشرفت و توسعه شهر گلستان نیازمند کار جهادی است.

امام‌جمعه گلستان در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین در جلسات غیرضروری شرکت نکنند چرا زمان و وقت آنان متعلق به بیت‌المال است و باید برای خدمت به مردم صرف شود.

تبلیغ بی‌غیرتی در قالب بی‌حجابی رواج می‌یابد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن لزومی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن میلاد حضرت زهرا (س)، شناخت حضرت زهرا (س) را راه سعادت دانست اظهار داشت: بیش از تفسیر 30 آیه قرآن کریم مربوط به حضرت زهرا (س) است.

وی افزود: نکات کلیدی در زندگی این بانوی بزرگ اسلام برای زندگی جوامع بشری، به‌صورت محور محسوب می‌شود و در روایات بسیار حضرت زهرا (س) به‌عنوان یک انسان کامل معرفی شده که مودت و محبت به حضرت زهرا (س) باعث ورود به بهشت می‌شود، این‌ها مسائلی هستند که باید دقت و تأمل بیشتری بر آن شود.

لزومی در ادامه به بی‌حجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی جهان هستند، کسانی که شیعه هستند از ایشان الگو بگیرند و بر اصل گفتار توجه بیشتری داشته باشند، حجاب و عفاف مسئله‌ای است که باید از آن پیروی شود؛ تبلیغ بی‌غیرتی در قالب بی‌حجابی در جامعه اسلامی رواج می‌یابد چرا باید به آن توجهی نکنیم و راهکاری برای آن نداشته باشیم.

وی در ادامه به سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به روسیه اشاره کرد و ابراز داشت: در این سفر آدم‌های ورشکسته و دلداده به آمریکا بسیار ناراحت بودن و به این سفر اعتراض کردند، در حالی که این سفر موفقیت‌های بسیار مالی و معنوی برای کشور عزیزمان داشت.

امام‌جمعه پاکدشت تصریح کرد: آقای پوتین در این دیدار 2 خواسته از رئیس‌جمهور ایران داشت و آن سلامشان را به رهبر معظم انقلاب برسانند و اینکه ایشان آرزوی سلامتی برای رهبر جمهوری اسلامی ایران دارد؛ این‌ها نکات بسیار مهمی در دل خود نهفته دارد که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم.

لزومی در پایان خاطرنشان کرد: انعکاس نماز مغرب و عشا در کاخ کرملین بسیار در رسانه‌ها سروصدا کرد، زیرا در روزگاران دور آنجا محل ترویج ضد خداشناسی بود و اکنون چگونه یاد خدا در آن گرامی داشته می‌شود.

انصار الله یمن قدرت و توانایی‌اش را به نمایش گذاشت

حجت‌الاسلام ترابی ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز مادر و هفته زن اظهار داشت: این هفته فرصت مناسبی برای شناخت ویژگی‌های شخصیتی آن بانوی با عظمت در مقام فرزندی، در مقام همسری و در مقام مادری است.

وی افزود: زنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی آزادی و شأن و منزلت واقعی خود را پیدا کرده و میزان مشارکت آن‌ها در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی افزایش‌یافته است.

امام‌جمعه رباط‌کریم در ادامه گفت: مادر در فرهنگ ما سمبل ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی است که خود را وقف خانواده و همسر و فرزندان نموده است.

حجت‌الاسلام ترابی گفت: تعامل با شرق و همسایگان، تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را خنثی و سیاست آمریکا و غرب را به بن‌بست می‌کشاند.

وی افزود: عصبانیت و نگرانی آمریکا، اسرائیل و غرب‌گرایان داخلی از گسترش روابط با شرق و همسایگان نشان می‌دهد که ما راه را درست رفته‌ایم و تیر به هدف خورده است.

امام‌جمعه شهرستان رباط‌کریم افزود: انصار الله یمن با حمله به زیرساخت‌های ابوظبی و دبی قدرت و توانایی‌اش را به نمایش گذاشت و این کشور ذره بینی را ادب کرد.

حجت‌الاسلام ترابی در پایان خاطرنشان کرد: از قدرت‌نمایی انصار الله در توقیف کشتی نظامی اماراتی در هم کوبیدن زیرساخت‌های ابوظبی یک پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت است.

مترو از نیازهای ضروری مردم پرند است

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه پرند با اشاره به سفر دکتر جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی به پرند، عنوان کرد: معاون محترم وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به پرند دستورالعمل مهمی همچون تشکیل قرار گاه خدمت را مطرح کردند و در بازدیدی که از مترو داشتند تأکید کردند که تا آخر سال متروی پرند از بلاتکلیفی درمی‌آید و روند اجرایی آن از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جریان متروی پرند یکی از دغدغه‌های اصلی استاندار تهران است افزود: در سفری که اخیراً استاندار تهران به پرند داشتند و در مراسم تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم حضور یافتند تأکید داشتند با تغییر کاربری که اتفاق افتاده است، این اقدام به‌زودی صورت می‌گیرد، البته همت شرکت عمران را نیز می‌طلبد.

امام جمعه پرند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحویل فازهای مسکن مهر به مردم، یادآور شد: اخیراً به ما انتقاد کردند که چرا به پیمانکاران خرده گرفتید. یکی از شرکت‌های مهم پرند کیسون است که پنج هزار واحد در حال ساخت دارد و وعده کرده است تا پایان سال دو هزار واحد تحویل مردم داده شود.

کاظمی با انتقاد از تأخیر در راه‌اندازی درمانگاه شهید سلیمانی پرند در پایان خاطرنشان کرد: درمانگاه شهید سلیمانی اکنون در دست نیروهای خدوم سپاه (تیپ 20 رمضان) است که از این ارگان ارزشی می‌خواهیم که سرعت راه‌اندازی درمانگاه شهید سلیمانی را در دستور کار خود قرار دهد چرا که توسعه درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها از نیازهای مهم و ضروری مردم این شهر است.

وضعیت تنظیم بازار در فیروزکوه مناسب نیست

حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های عبادی_سیاسی نمازجمعه این هفته شهرستان، با اشاره به شخصیت مرحوم حجت الاسلام رستمی امام جمعه اسبق و رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه، گفت: دو ویژگی ممتاز حجت الاسلام رستمی صبوری و خوش اخلاقی بود.

وی افزود: مردم با حضور باشکوه در تشییع جنازه ایشان، علیرغم سرما و برف، قدرشناسی کردند.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه اظهار داشت: همیشه باید آماده مرگ باشیم، چرا که مرگ خبر نمی‌کند و بهترین آمادگی رعایت تقوا است.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: مشکلات زندگی و آزمون های الهی همیشه وجود دارد، مهم این است که صبور باشیم؛ کسانی که گلایه و نق نق می‌کنند، فقط اجر خود را از دست می‌دهند.

وی بیان داشت: خنثی سازی تحریم ها با تکیه به ظرفیت های داخلی و و تعامل با کشورهای همسایه و همسو حاصل می‌شود.

امام جمعه فیروزکوه گفت: ایران و روسیه منافع مشترک بسیاری دارند، و بر خلاف آمریکا نسبت به ایران سیاست خصمانه ندارد؛ ایران اسلامی با روسیه و چین دست می‌دهد و البته کاملاً مواظب است انگشتانش کم نشود، ولی با آمریکا اصلاً دست نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: تعامل با چین و روسیه منافات با شعار “نه شرقی، نه غربی” ندارد، چرا که منظور عدم وابستگی به شرق و غرب است.

حجت الاسلام حیدری در ادامه گفت: دوشنبه هفته پیش، شاهد سیلی سخت مقاومت یمن بر چهره خبیث امارات بودیم؛ نیروهای یمنی، علیرغم وجود سیستم های پیشرفته پدافندی امارات، با ۲۰ پهباد و ۱۰ موشک بالستیک مواضع حساس امارات را هدف قرار دادند.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه خاطر نشان کرد: حکام مفلوک منطقه باید بدانند اگر دست از خباثت های خود برندارند، سیلی بعدی سهمگین تر خواهد بود.

حجت الاسلام حیدری درباره وضعیت تنظیم بازار در شهرستان فیروزکوه، بیان داشت: وضعیت تنظیم بازار در فیروزکوه مناسب نیست؛ مردم گلایه دارند؛ دستگاه های ذی ربط با جدیت بیشتر اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به معضل سگ‌های ولگرد در فیروزکوه، تصریح کرد: مسئولان نسبت به ساماندهی سگهای ولگرد، ورود جدی کنند.

امام جمعه فیروزکوه گفت: با وجود زحمات مسئولان، مردم شهرک آل یاسین، نسبت به وضعیت کوچه‌ ها و عدم امکانات لازم مثل عابربانک، گلایه مند هستند.

دستورات رئیس جمهور در باب نظام بانکی اجرایی شود

حجت الاسلام و المسلمین ساورعلیا امام جمعه موقت شهرستان پیشوا در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته در مصلی حرم امامزاده جعفر(ع) اظهار داشت: هفته گذشته شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) ولی نعمت شهرمان بود محضر همه شما بزرگواران و وجود مبارک امام عصر و مقام معظم رهبری عرض تسلیت و تعزیت داریم.

وی افزود: تشکر می کنیم از ستاد برگزاری مراسم عزاداری و سالگرد حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) در همه زمینه ها امسال نیز به لطف خدا خیلی استقبال شد در همین فضای روحانی آمدیدو بزرگواری کردید و محضر مقدس امام زمان عرض تسلیت را داشتید ولی نعمت ماست و وظیفه و آبروی ما است رحلت حاج شیخ عباس قمی را داریم عرض کنم که ایشان که کتابی به نام مفاتیح دارند و همه ما در کنار کتاب آسمانی قرآن یک مفاتیح نیز در منزل خود داریم که این کتاب به اخلاص حاج شیخ عباس قمی برمی گردد که خداوند ان شاالله با امام حسین (ع) محشورشان بفرماید.

حجت الاسلام ساورعلیا بیان کرد: بیستم جمادی الثانی ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) خواهد بود خدمت امام زمان و مقام معظم رهبری و شما بزرگواران عرض تبریک و تهنیت داریم ان شاالله ما از یاران و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت باشیم.

وی ادامه داد:توجه ریاست محترم جمهور در همه ابعاد حکومتی به خصوص در باب بانکی بسیار مهم است که پنج دستور را در اصلاح نظام بانکی به نفع مردم صادر کردند قدم خوبی بود ان شاالله که در اجرا نیز شاهد این خوبی ها باشیم نظام بانکی در یک کلام اصلا به نفع مردم ما و طبقه ضعیف جامعه نیست طبقات بالا که چه هزینه ها و موقعیت ها و اختلاس هایی که کاری به آن نداریم ولی برای یک طبقه ضعیف اگر ده میلیون تومان بخواهد وام بگیرد چه مصیبتی را باید تحمل کند و چه راه هایی برای خود هموار کند که الحمدالله ریاست محترم جمهور در این قضیه دستوراتی دادند اگر ان شاالله به همین شکل پیاده و دقت شود و فراموش نشود می توان قدم بزرگی را در نظام بانکی گرفته شود البته به خیلی از شرایط بانک اعتراض وارد است و با موازین و احکام اسلام فاصله زیادی داریم.

امام جمعه موقت پیشوا تصریح کرد: سفر ریاست محترم جمهور به روسیه داریم روسیه روزگاری همسایه بزرگ ایران ما محسوب می شد اکنون در زمره همسایگان منطقه ای ایران به شمار می رود در سال های اخیر دو کشور روابط خوب و گسترش سیاسی و اقتصادی و امنیتی و دفاعی خوبی را داشته اند تعامل دو کشور در حل مشکلات منطقه ای در ارمنستان و جنگ با تکفیری ها و برگزاری رزمایش های مشترک دریایی و کاهش تنش در افغانستان را مشاهده کردید در جوامع بین المللی شاهد دفاع جانانه ای از روسیه هستیم در مذاکرات هسته ای و موقعیت های دیگر دفاع شد و روسیه و چین و در مکان های دیگر حمایت های همه جانبه ای را داشتند سفر ریاست محترم جمهور ما به مسکو علاوه بر تحکیم روابط اقتصادی و سیاسی و امنیتی و دفاعی به هم گرایی منطقه ای خواهد انجامید ان شاالله که این سفر خیر باشد و در ماه های آینده نتیجه این سفر را ببینیم به نفع مردم و کشور باشد.

وی گفت: سیلی سختی مقاومت یمن بر چهره کثیف و خبیث امارات امیرنشین وارد کرد موقعیت بسیار خوبی بود حملات هوایی و موشکی بر روی امارات موقعیت عظیمی بود سیلی بسیار سختی بود کشور امارات اصلا کشور نیست یک بیستم کشور ما است هفت امیرنشین دارد و سال ها بر سر تصاحب قدرت دعوا و منازعه دارند.

وی ادامه داد: ان شاالله خداوند هرچه زودتر با دست با کفایت حزب الله و انصار و همچنین شما بزرگواران این ها سرجای خود بنشینند و اسلام را بتوانیم حاکم کنیم و پرچم اسلام و ایران را در دنیا به اهتزار بیاوریم.

تعاون در راه خدا منشأ خیرات و برکات است

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در بحار الانوار جلد ۷۰ صفحه ۲۸۵ می فرماید: لو ان السماوات و الارض کانتا رتقا علی عبد ، ثم اتقی الله ، لجعل الله له منهما فرجاً و مخرجاً ، اگر آسمان و زمین بر بنده ای بسته شود ، ولی او تقوی پیشه کند ، همانا خداوند برای او از آندو ( آسمان و زمین ) گشایش و فرجی قرار می دهد ، کل عالم در ید قدرت خداست ، ان الله علی کل شیء قدیر ، انا اعطیناک الکوثر ، فصل لربک والنحر ،ان شانئک هو الابتر، خیر حقیقی و رزق حقیقی و باطنی ، علم و معارف الهی است.

وی گفت : خداوند دو چیز به پیامبر (ص) عطا فرموده است، که سرآمد همه نعمتها و خیرات است ، قرآن و عترت اهل بیت (ع) همه مقامات قرآن و مقامات اهل بیت (ع) در وجود مقدس و نورانی حضرت زهرا (س) در این عالم تنزل پیدا کردند ، لذا ادامه وجود نبی اکرم (ص) به حضرت زهرا(س) است و حضرت زهرا (س) کوثر خدای متعال است به نبی اکرم (ص)، پس حضرت زهرا (س) همه قرآن و همه اهل بیت (ع) است ، جامع جمیع فضائل ، صبر ، ایثار ، انفاق ، احسان ، اکرام ، گذشت … است.

حجت الاسلام اسماعیلی ضمن تشکر از رئیس جمهور انقلابی و جهادی و مردمی ایران گفت : سفر رئیس محترم به روسیه بسیار مهم و مؤثر بوده است ، غربی ها کاملاً نا امید شدند و متوجه شدند که فقط آنها نیستند که می توانند تأثیرگذار باشند و ارتباط قطع نیست ،دنیا بزرگ است ، راهبرد توجه به کشورهای منطقه بویژه شرق لازم است ، البته این شرق کمونیستی و مارکسیستی قبول نیست ، که می گفتیم نه شرقی نه شرقی ( سه ساعت طول کشید ) ، توافق خوبی صورت گرفت.

اسماعیلی افزود : استمرار این توافق و استقرارش ما را از وضعیت تحریم خارج می کند ، آنها در فروش نفت همکاری کنند درعوض نیاهای اساسی صنعتی و اقتصادی ما تأمین شود ، یک خط اعتباری پنج میلیارد دلاری بین ایران و روسیه توافق شد ، در پی این دیدار توافق ۲۵ ساله ایران و چین هم انجام و اجرا شد که بودی آثار و نتیایج این توافقات را خواهیم دید.

امام جمعه قرچک ضمن سالروز ولادت حضرت زهرا (س) ورهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد : خداوند در سوره نور آیه ۲۱ می فرماید: وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَرَحْمَتُهُ مَا زَکَی مِنْکُمْ مِنْ أَحَدٍ أَبَدًا و اگر فضل و رحمت خدا شامل شما نبود احدی از شما (از گناه و زشتی) پاک و پاکیزه نشدی، مسلمان هستیم ، شیعه هستیم ، اهل عبادت هستیم، اهل طهارت و عفت و حجابیم، نعمتهایی که در اختیار ماست ، قدر بدانیم و نعمت امنیت اجتماعی و عبادی ، زمینه حضور در محافل دینی ، زمینه با هم بودن زیر پرچم الهی ، وحدت و همدلی ، همه جا خوب است‌ولی برای خدا و در راه خدا خوبتر است.

اسماعیلی تشریح کرد : تعاون در راه خدا منشأ خیرات و برکات است ، جمع بودن تولید قدرت می کند ، در راه خدا تولید قدرت الهی است ، تولید یوم الله هاست ، در روز های خدایی ، حرکتهای خدایی ، دفاع مقدس انسان ، قدرت خداوند را حس می کند و نتیجه این تولید و محصولات آن ، عزت و عظمت ، و آزادی بدست می آید و توانایی و استقلال بدست می آید.

وی ادامه داد : رشد و بالندگی ، دشمن از ملت واحد ، مقاوم و وفادار وحشت دارد و از سستی و تفرقه و تنبلی امید وار می شود و ضربه می زند ، از کم کاری مسئولین ، یا بی عدالتی و ظلم به مردم سوء استفاده می کند ، عزیزان مسئول ، گره گشایی کنید ، مردم را بی جهت گیر ندهید همه مشکلات مردم را به جریمه کردن و پول گرفتن ربط ندهید ، با مردم مدارا کنید ، اینقدر در جواب مردم نگوئید دستور العمل است و از بالا تصمیم گرفتند و هیچ کس حق ندارد بدون شناخت وضعیت مردم منطقه از بالا برای ما تصمیم بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی خاطرنشان کرد : تأکید مقام معظم رهبری جلب رضایت مردم است ، مردم ضعیف در ادارات له می شوند ، مردم شهرکهای پوئینک چند سال است مشکل فاضلاب دارند وحل نشده ، حداقل ده بار بنده حضور پیدا کردم ، مسکن و شهر سازی قول داد سریع حل کند ، هنوز حل نکرده است ، فقط ملک مردم را مواد اعلام کرده و مردم را گرفتار کرده و رفتند.

اسماعیلی با بیان سخنان شهید حاج قاسم سلیمانی که اگر برای خدا وارد صحنه شدید و به نفع اسلام ومسلمین کار کردید ، پیرو شهدا هستید و به دنبال جلب رضایت الهی هستید گفت : امروز تقوای سیاسی ، تقوا در مدیریت یک اصل واجب و ضروری برای حفظ نظام اسلامی است ، خوشا به حال کسانی که رضی الله عنهم و رضوا عنه ذلک الفوز العظیم هستند.

امام جمعه قرچک در پایان تاکید کرد : در دهه مبارک فجر تشریفاتی عمل نکنیم و بهترین قدردانی از انقلاب است ، چهار تا مشکل از مردم حل کنیم ، مراکز خدماتی آسان بگیرید ، شهردار محترم آسان بگیرید ، مراکز درمانی آسان بگیرید.

انتهای پیام/

کد خبر 714133

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =