ابتکار امام‌ برای نامگذاری روز زن موجب ارتقای جایگاه بانوان در کشور شد

فرماندار پیشوا گفت: اجازه ندهیم مشکلات دستاوردهای ۴۳ ساله انقلاب را کمرنگ جلوه دهد

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ابراهیم تاجیک نوری فرماندار پیشوا در جشن میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) و امام خمینی(ره): حضرت زهرا کامل‌ترین بانوی هستی و مایه فخر و مباهات زنان عالم است و در تبلیغ دین مبین اسلام و رسالت پیامبر عظیم الشان نقش مهمی را بر عهده داشت.

وی افزود:حضرت امام خمینی(ره) که میلادش مصادف با تولد دخت نبی مکرم اسلام است، این روز را به عنوان روز بزرگداشت مقام زن و روز مادر نامگذاری کردند و این نامگذاری زیبا و شایسته باعث شد تا جایگاه زن در ایران اسلامی ارتقا یابد.

تاجیک نوری بیان کرد:ما به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم زندگی، روش، منش و سیرت این بزرگوار را الگو قرار داده و از ایشان پیروی کنیم.

وی ادامه داد:زمانی در حجاز و در دوران جاهلیت، دختران را زنده به گور کرده و جایگاهی برای زنان قائل نبودند و زمانی که خداوند این هدیه الهی را به پیامبر و همسرش عطا کرد، جایگاه دختر و زن را به مردم آن زمان شناساند و نسل امامت را از حضرت زهرا (سلام الله علیها) قرار داد در همه‌ دولت‌ها به ویژه دولت آیت الله رئیسی به جایگاه زنان توجه شده و برنامه‌های بسیار خوبی برای ارتقای جایگاه واقعی زنان و دختران در برنامه‌های دولت وجود داردرهبر معظم انقلاب بهترین نقش زنان را نقش مادرانه آنها می‌دانند تا سربازانی برای آینده کشور تربیت کنند تا این انقلاب را به صاحب اصلی آن حضرت مهدی موعود (عجل الله) تحویل دهند.

تاجیک گفت:شاید وجود برخی مشکلات باعث شود تا حقایق و دستاوردهای ۴۳ ساله انقلاب به خوبی نمایان نشود ولی با مرور و تبیین این دستاوردها نباید اجازه دهیم مشکلات موجود، پیشرفت‌ها و ارزش‌های انقلاب را کمرنگ جلوه دهد رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که جنگ، جنگ روایت‌ها است یعنی اگر ما انقلاب را روایت نکنیم، دشمن روایت می‌کند، هر جورش دلش می‌خواهد توجیه می‌کند و جای ظالم و مظلوم را عوض‌ می‌کند.

وی افزود:در قبل از انقلاب فقط ۳۵ درصد زنان باسواد بودند ولی امروز بالای ۹۵ درصد زنان کشورمان دارای سواد هستنددر بحث رشته‌های ورزشی و افزایش آنها از ۷ به ۳۸ رشته و در مباحث دانشجویی، پزشکی ودیگر عرصه‌ها، پیشرفت زیادی نسبت به قبل از انقلاب در حوزه زنان ایجاد شده ولی راضی به این شرایط نیستیم و باید بیشتر از این برای پیشرفت شهر و کشورمان تلاش کنیم و قدم‌های خوبی را برداریم.

انتهای پیام/*

کد خبر 714597

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =