حضرت فاطمه (س) الگوی شیعیان در روشنگری و جهاد است

مراسم تقدیر از فرماندهان منتخب پایگاه های خواهران با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاسداران شهرستان پردیس برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بمناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه (س) مراسم تجلیل از فرماندهان پایگاه های خواهران شهرستان پردیس در فرهنگسرای مهر بومهن برگزار شد.

ابراهیم گرمابدری فرمانده ناحیه بسیج مقاومت شهرستان در این مراسم با بیان نوع زندگی حضرت فاطمه (س) و الگوپذیری از ایشان و تأکید بر روشنگری که در زندگی کوتاه خود داشتند، اظهار داشت: این حضرت پس از رحلت پیامبر اکرم «ص» با تلاش خودش و با روشنگری مقابل تمام سختی هایی که داشتند استوار ایستادند و در راه نبوت و امامت، مردم را آگاه ساختند.

وی افزود: حضرت فاطمه «س» در این مسیر با همه فداکاری هایی که برای دفاع از ولایت و امامت داشتند، به شهادت رسیدند اما در تمام این ۹ سال زندگی مشترک به معنای واقعی برای حضرت علی (ع) همسر بودند و فرزندانی تربیت کردند که امروز الگوهای جامعه مسلمانان هستند.

فرمانده ناحیه بسیج مقاومت شهرستان پردیس با بیان اینکه چنین توفیق و محبتی از حضرت زهرا سلام الله علیها در وجود هر کسی نیست، یادآور شد: اینکه شیعیان امروز افتخار میکنند مادرشان فاطمه زهرا «س» است خود موهبتی بزرگ است و ما باید قدردان این توفیق باشیم و امیدواریم در مسیر زندگی خود از عنایات و توجهات این بانو برگزیده بهره ببریم.

گرمابدری در ادامه مراسم خاطر نشان شد: امروزه در شرایطی قرار داریم که بسیار سخت و دشوار است و در جامعه عده ای می خواهند با تفرقه و شبه بین مسلمین بویژه انقلابیون فاصله بندازند و باید هوشیار تر عمل کنیم.

وی با بیان رشادت های این بانوی بزرگ اسلام در حمایت از ولایت گفت: حضرت فاطمه (س) در مسیر خودشان لحظه ای غفلت نکردند و تمام قد از حکومت اسلامی و امامت دفاع کردند و ما امروز وظیفه داریم با تمام قدرت در نقش ایشان باشیم و الگو بگیریم.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس با اشاره به شرایط جامعه و نگرانی های موجود موقعیت و عملکرد فرماندهان پایگاه ها را با زمان جنگ و دفاع مقدس مقایسه کرد و گفت: امروز گاها دختر و خواهران ما در شرایطی قرار میگیرند که نمی‌داند چه باید بکند و این وظیفه شماست که تلاش کنید و با روشنگری و تبین حقایق، موثر باشید و کمک کنید. امروزه رسانه های دشمن، جوانان ما را هدف گرفته و به دنبال تغیر آنان از مسیر حق هستند.

گرمابدری خطاب به خواهران پایگاه های حاضر در مراسم امروز اظهارداشت: کار شما خود جهاد است، اقدامی که برای تأثیر گذاری و نجات جوانی انجام می دهید، جهاد است و باید قدردان خودتان باشید.

وی در پایان به هوشیاری و تأثیرگذاری فرماندهان با الگو پذیری از زندگی حضرت فاطمه (س) اشاره داشت و گفت: فرماندهان پایگاه ها با درایت و توجه به نیروها نقش هدایت آنها را بر عهده دارند و در این مسیر از بزرگان خود مانند حضرت زهرا «س» باید الگو بگیرند.

انتهای پیام/*

کد خبر 714602

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =