اتصال متروی تهران به اسلامشهر بر زندگی 2 میلیون نفر تأثیر دارد

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: طرح اتصال مترو تهران به اسلامشهر، تاثیر زیادی بر زندگی بیش از دو میلیون نفر از مردم ساکن در محور آیت‌الله سعیدی، شهرستان اسلامشهر و شهرستانهای همجوار دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ مهدی شریفیان نماینده مردم تهران ری ،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در گفتگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر، با اشاره به دیدار خود با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ،اظهار کرد: با توجه به اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء، پیمانکار اجرای طرح مترو اسلامشهر است، در این دیدار پیرامون روند تسریع در اجرای طرح و رفع موانع پیشرفت کار گفتگو و تبادل نظر شد.

شریفیان با تأکید بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه متروی اسلامشهر، بیان کرد: طرح اتصال مترو تهران به اسلامشهر، تاثیر بسیار زیادی بر زندگی بیش از دو میلیون نفر از مردم ساکن در محور آیت‌الله سعیدی در شهرستان اسلامشهر و شهرستانهای همجوار دارد، همواره یکی از دغدغه ها و مطالبات جدی مردم برای تسهیل در تردد به تهران استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بویژه مترو بوده است.

وی تاکید کرد: اجرای طرح مترو اسلامشهر اثر چشمگیری بر کاهش تلفات ناشی ازحوادث و سوانح رانندگی و ترافیک خواهد داشت و کاهش مصرف سوخت و آلودگی از طریق کاهش حجم تردد خودرویی و جاده‌ای از دیگر نتایج اجرای این پروژه مهم است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،گفت: با همت مدیران شهری اسلامشهر، اجرای پروژه مترو از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است و در این زمینه در صورت تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح، ضمن تسریع در روند حفاری مکانیزه تونل مترو، امیدوارم با قرار گرفتن این پروژه مهم در اولویت پروژه های در دست اقدام قرارگاه خاتم الانبیا، شاهد تسریع در عملیات احداث این طرح مهم باشیم.

وی با اشاره به اجرای دو پروژه احداث ایستگاه متروی چهاردانگه و کمربندی شمالی شهر اسلامشهر توسط قرارگاه خاتم، تصریح کرد: اجرای این پروژه‌ها نیز طبق توافق با شهرداری های چهاردانگه و اسلامشهر بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم است که انتظار می رود با همت مدیران شهرستان و همکاری مجموعه قرارگاه در موعد پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد.

این نماینده مجلس ادامه داد: متأسفانه در روند اجرای پروژه ایستگاه متروی چهاردانگه مشکلاتی پیش آمده که، پیشنهادات لازم برای تسهیل درعملیات اجرایی پروژه را ارائه شد تا تأخیر پیش آمده مرتفع شود.

شریفیان با اشاره به دستاوردهای دیدار با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، خاطر نشان کرد: در این دیدار با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در مجموعه قرارگاه، همچنین پیشنهاد جلب مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا در احداث کمربندی جنوبی شهرستان اسلامشهر مطرح و مقرر شد مقدمات این امر برای تکمیل هرچه سریع تر این پروژه مهم فراهم شود.

انتهای پیام/

کد خبر 714619

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =