واکنش ستاره به کمبود کالای اساسی در ری؛ تا دلتان بخواهد کالا داریم

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری در واکنش به کمبود کالای اساسی در این شهرستان تأکید کرد که تا دلتان بخواهد کالا و محصول در بازار داریم.

لطف‌الله ستاره در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به وضعیت بازار در شهرستان ری اظهار کرد: دولت با تمهیدات اندیشیده شده گرانی‌ها را کنترل کرده و در شهرستان ری نیز بازار کاملاً اشباع شده و هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ابتکار دولت این بود که خواست یارانه آرد صنعتی را که برای تبدیل شدن به ماکارونی چرخه طولانی را طی می‌کرد و در نهایت به دست دلالان و سودجویان رسیده و به کشورهای همسایه می‌رفت از زنجیره نخست (تولیدکننده) به زنجیره چهارم (مردم و مصرف‌کنندگان) برساند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری درباره اینکه عده‌ای مدعی‌اند که ماکارونی و روغن در سطح شهرستان ری کمیاب شده است، چنین پاسخ داد: تا دلتان بخواهد ماکارونی و روغن در سطح شهرستان ری وجود دارد و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

ستاره در پاسخ به این سوال که آیا ارز ترجیحی بر بازار شهرستان ری تأثیر منفی گذاشته است؟ بیان کرد: ابداً. بازار کاملاً اشباع شده و در نشست با کارشناسان حوزه اقتصادی و مسئولان از جراحی اقتصادی مدنظر دولت استقبال شد.

وی در پاسخ به سوال دیگر که آیا کالاهای اساسی که قوت غالب مردم است، به اندازه کافی در بازار وجود دارد؟ توضیح داد: آرد، روغنی، برنج (وارداتی)، شکر و ... در سطح شهرستان ری وجود دارد و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری با بیان اینکه تقریباً همه‌روزه جلساتی را با مسئولان دولتی و کارشناسان برگزار می‌کنیم، متذکر شد: برای نظارت بر بازار مرتباً جلساتی را با مسئولان دولتی و خصوصی در قالب تنظیم بازار برگزار می‌کنیم و بازار در حال رصد اتاق اصناف است.

ستاره یادآور شد: در سطح شهرستان ری و بخش‌های تابعه مسئولان و مدیران حوزره اصناف و متولیانی نظارت بر بازار وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند و بازارهایی که در حوزه استحفاظی ما قرار دارند مشکلی ندارند.

انتهای پیام/*

کد خبر 731963

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =