در حوزه تامین کالاهای اساسی در شهرستان ورامین هیچ مشکلی وجود ندارد

فرماندار ورامین گفت:در حوزه تامین کالاهای اساسی در شهرستان ورامین هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز،مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب‌ رسانه، اظهار کرد: تعامل با اصحاب رسانه در راستای اجرای طرح اقتصادی جدید بسیار موثر بود و اتفاقات خوبی در سطح شهرستان افتاد.

وی گفت: آنچه که در این چند روز در راستای آزادسازی قیمت‌ها شاهد آن بودیم و پیش بینی هم می‌شد، دچار نارسایی به ویژه در بحث توزیع مرغ شدیم که جا دارد از مردم عزیز بابت کمبود برخی از اقلام عذرخواهی کنیم.

فرماندار ورامین افزود: مصرف روزانه مرغ در شهرستان ۸ تن در روز است و در ایام پیک مثل ماه رمضان حدود ۲۰ تن مصرف روزانه مرغ است، باتوجه به پیش بینی هایی که در سطح شهرستان می‌شد طی روز چهارشنبه و پنج شنبه روزانه بیش از ۳ تن در روز مرغ توزیع شد یعنی حدود ۴ برابر مصرف روزانه، مرغ تامین و در سطح شهرستان توزیع شد.

درویشی بیان کرد: در بحث تامین و موجودی کالا مشکلی نداشتیم اما تقاضا برای خرید مرغ بیشتر بود که در هفته گذشته حدود ۳۰ تن مرغ توزیع شد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در روز جمعه توانستیم ۲۰ تن مرغ منجمد و ۵ تن مرغ گرم در شهرستان تامین و توزیع کنیم، برخی از اتفاقاتی که افتاد به واسطه برخی از نارسایی هایی بود که به واسطه رسانه های معاند به‌وجود آمد که فضای جامعه را ملتهب کردند.

فرماندار ورامین گفت: از امروز مرغ گرم به طور روزانه ۱۵ تن پیش بینی و خریداری شده است که و در این خصوص در این هفته مشکلی نداریم.

درویشی عنوان کرد: در بحث تامین تخم مرغ نیز جلساتی در همین راستا برگزار شد که برای تامین تخم مرغ خریداری ها انجام شده و از امروز در سطح فروشگاه‌های مختلف قطعا تخم مرغ نیز موجود است‌.

وی با بیان اینکه برخی کارخانه ها در بحث ترخیص روغن با مشکل مواجه شده بودند، گفت: در این چند روزه فروشگاه های سطح شهرستان به اندازه کافی روغن موجود داشتند و توانستیم روغن شهرستان را با تلاش هایی که انجام شد تامین کنیم.

فرماندار ورامین ادامه داد: شهرستان ورامین تنها شهرستانی بود که این حجم از روغن در فروشگاه‌های آن موجود و توزیع می‌شد که مردم دسترسی داشتند و می توانستند خرید کنند، چالش ما در توزیع روغن بوده که دلیل آن ترخیص از مبدا بود اما در حال حاضر ۱۸ تن روغن جامد و ۱۰ تن روغن مایع در حال توزیع است و از ابتدای هفته همبن هفته ۱۰ تن روغن وارد بازار ورامین خواهد شد که در مجموع ۳۸ تن روغن روغن وارد شهرستان خواهد شد، تقریبا سه برابر نیاز روزانه مردم روغن تامین و توزیع خواهد شد.

فرماندار ورامین ضمن گلایه از فروشگاه ها که در این شرایط همکاری نکردند، گفت: برخی فروشگاه ها به معنای واقعی در این زمینه با ما همکاری نکردند و کنار مردم نماندند و گلایه داریم و قطعا پیگیری های خودش انجام خواهد شد و برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ای انصافا مردانه پای کار ایستادند و در کنار مردم ماندند تشکر می نماییم.

درویشی بیان کرد: در حوزه تأمین کالاهای اساسی در شهرستان مشکل خاصی نداریم و به امید خدا از ابتدای همین هفته از این شرایط عبور خواهیم کرد هرچند طی این مدت شرایط عادی و متعادل بود.

وی خاطرنشان کرد: بهترین ناظر برای ما مردم هستد و اگر در جایی مشکلی بود از مردم عزیز می‌خواهیم سریعا این افراد را به ما معرفی کنند که بتوانیم موارد را پیگیری کنیم، افرادی که بخواهد از این شرایط موجود سودجویی کنند بدانند قطعا با آنان برخورد خواهد شد.

فرماندار ورامین گفت: ۲۵ گروه بازرسی در این ایام در شهر فعال بودند و موارد کشف شده از صنوف مختلف در همان مکان با قیمت مصوب توزیع شد.

درویشی افزود: در این بازرسی ها ۳ واحد صنفی پلمب شدند و ۱۴ واحد صنفی در همان مکان الزام به عرضه شدند، در بحث کشفیات ۴ هزار تن ماکارونی، ۲۰ تن روغن احتکار شده و مقادیری برنج کشف شد که همه در چرخه بازار قرار گرقت و در بین مردم توزیع شد.

وی افزود: در این چند روز حدود هزار واحد صنفی در شهرستان ورامین مورد بازرسی قرار گرفتند که از این تعداد ۷۵ واحد صنفی متخلف شناخته شدند.

فرماندار ورامین خاطرنشان کرد: در بحث آرد و نان، هیچ گونه تغییری نداشتیم و نانوایان هم نباید تخلف کنند و با همان قیمت نان را به دست مردم برسانند.

درویشی گفت: در تلاش هستیم با ایجاد طرحی بر تمام نانوایان نظارت داشته باشیم و از همین امروز به طور محسوس و نامحسوس نانوایان مورد کنترل قرار می گیرند.

فرماندار ورامین بیان کرد: از مردم می خواهیم به خادمین خودشان اعتماد کنند و اگر اختلالی پیش می آید بخاطر تقاضای بیش از حد است و از مردمی که همیشه کمک کار ما بودند می‌خواهیم کنار ما بمانند و به دولت اعتماد کنند.

درویشی گفت: هیچ چیزی مهم تر از این نیست که مردم ایران زمین در آسایش و آرامش باشند و مردم بدانند از این شرایط نیز عبور خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در واقع طی این دو روز به انداره ده روز شهرستان، مرغ تامین و توزیع شده است

فرماندار ورامین عنوان کرد: کالاهای اساسی به انداره چندین ماه کشور وجود دارد و برای تهیه آن به هیچ عنوان مشکلی نداریم.

درویشی افزود: در بحث قیمت تاکید الان ما بر موجودیت کالا است که دولت هم تاکید کرده کالا موجود باشد، سایر کالاها مجاز نیست که افزایش داشته باشد که اگر قیمتی تغییر کند حتما با تولیدکنندگان آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 732359

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =