چرا «سلام فرمانده» معاندان را خشمگین می‌کند؟

«سلام فرمانده» آغاز یک راه است، چون گروه‌های فرهنگی خودجوش اکنون با شناختی که از ذائقه نسل جوان به دست آورده‌اند باید ضمن مراقبت از این روحیه‌، آن را روزبه‌روز تعالی بخشند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، اولین بار در تیر ماه سال ۹۶ بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی از نیروهای فرهنگی کشور خواستند که به‌صورت آتش به اختیار وارد عمل شده و فضای فرهنگی کشور را از حالت فعلی خارج کرده و به مسیر درست آن هدایت کنند، ایشان فرمودند: «ما خلل و فرج فرهنگی زیادی داریم؛ جاهایی که نفوذگاه دشمن است؛ این را هم مجموعه‌های مسئول دولتی، هم مجموعه‌های گسترده عظیم مردمی موظف‌اند پیگیری کنند.»

پس از این سخنرانی، برای اولین بار و همزمان با میلام امام زمان(عج) کلیپی با عنوان سلام فرمانده در فضای مجازی منتشر شد که مخاطب اصلی آن را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دادند، این کلیپ با استقبال بی‌نظیر مردم همراه شد. استقبال از سلام فرمانده تا به حدی پیش رفت که علاه و برکودکان و نوجوانان، قشر جوان جامعه و خانواده‌های آنان را نیز به آن جذب کرد. محبوبیت کلیپ سلام فرمانده باعث به وجود آمدن پویش‌های عظیم چه در فضای مجازی و چه حقیقی شد و در شهرهایی همچون اصفهان و مشهد تجمعات بی‌نظیر مردمی برای هم‌خوانی این سرود شکل گرفت و اکنون هم قرار است که در روز پنجشنبه ورزشگاه صد هزار نفری آزادی، میزبان خانواده‌های تهرانی برای برگزاری اجتماع سلام فرمانده باشد.


بیشتر بخوانید:

سرود «سلام فرمانده» به خوبی با نفوذ فرهنگی در کشور مقابله کرده است


در این بین اما رسانه‌های بیگانه که از استقبال مردم به شدت نگران شده‌اند، به طرق مختلف در حال بایکوت خبری و همچنین تلاش برای کاهش حضور مردم در بزرگترین اجتماع مردمی این سرود هستند. به عنوان نمونه شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مسبوق به سابقه و برخلاف اصل ادعایی احترام به آزادی بیان مخاطبانش، هشتگ #سلام_فرمانده را حذف کرد و همچنین رسانه‌های ضدانقلاب همچون صدای آمریکا و شبکه بهایی من‌وتو تمامی تلاش خود را به کار بسته‌اند تا بگویند مخاطب این کلیپ، مقام معظم رهبری است و بلافاصله اشک تمساح ریخته و وا مصیبتا به راه انداختند که با وجود فقر این کودکان چه لزومی دارد که برای یک سلام به معظم‌له این همه هزینه شود، غافل از اینکه اولاً مخاطب این سرود، حضرت ولی عصر(عج) بوده و ثانیاً پیامش بسیار فراتر از یک سلام، بلکه یک منشور اعتقادی است و ثالثاً هزینه چندانی نداشته و دهه نودی‌های هر شهر با تیم کوچک اعزامی خواننده این سرود هم‌خوانی کرده‌اند!

رسانه‌های ضد انقلاب و سرسپردگان آنها در داخل همچنین کلیپ‌هایی از کودکان فقیر را تهیه کرده و روی این سرود تصویرگذاری کردند، این در حالی است که یکی از شئونات ظهور، پایان دادن به تبعیض‌ها و محرومیت‌ها و نجات محرومان است که نظام اسلامی نیز به اندازه وسع خویش در قالب فعالیت‌های کمیته امدادی، بهزیستی، کمک‌های مؤمنانه، بنیادهای خیریه، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، مؤسسه فرمان اجرایی امام(ره)، بنیاد مسکن و ده‌ها فعالیت مشابه دیگر عملکردهای محیرالعقولی داشته است.

همچنین برخی رسانه‌های نزدیک به جریان اصلاح‌طلب با مطلب تخریبی این اثر فاخر را به امام‌زدایی متهم کرده و در مطلبی نوشته‌ند: «چطور اسم میرزا کوچک‌خان و آیت‌الله بهجت در سرود آمده و اسم امام نیست و....» مطلب هم با تیتر امام‌زدایی از همین جا شروع می‌شود. این سایت در حالی از امام‌زدایی سخن گفت که وقتی جریان اصلاح‌طلب حامی آن، جسارت «فرستادن امام به موزه تاریخ» را مطرح کرد خم به ابرو نیاورد و حتی در برابر کسانی که علیه تئوری سیاسی اصلی امام خمینی(ره) فریاد مرگ بر اصل ولایت فقیه سر می‌دادند، سکوت پیشه کردند. پس پر واضح است که نه جریان ضدانقلاب به فکر محرومان است و نه حامیان آن به فکر دغدغه‌های امام راحل.

علاوه بر موضوعات فوق، جریان ضدانقلاب داخلی و خارجی، در یک هم‌افزایی با یکدیگر با پخش کلیپ‌های هرزه و رقص دانش‌آموزان روی آوردند و می‌خواهند توجه دانش‌آموزان و مدیران مدارس را از «سلام فرمانده» به موضوعات حاشیه‌ای غیرسازنده معطوف سازند، تا این‌گونه القا کنند که فرهنگ غالب در مجموعه دانش‌آموزان، فرهنگ انتظار نیست.

اما با همه تخریب‌ها و کارشکنی‌ها این سرود به یک موج فرهنگی در بین شیعیان سراسر جهان تبدیل شده، به‌گونه‌ای‌که صدای آن در ملت‌های دیگر همچون کشمیر، عراق، نیجریه و ... طنین‌انداز شده است. باید گفت که سلام فرمانده آغاز یک راه است، چون گروه‌های فرهنگی خودجوش اکنون با شناختی که از ذائقه نسل جوان به دست آورده‌اند باید ضمن مراقبت از این روحیه‌، آن را روزبه‌روز تعالی بخشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 733161

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =