کد خبر 733370
۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
محور کلامی مهمترین نقش‌آفرینی روحانیت در دفاع مقدس بود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاثیر کلامی، پشتیبانی، مسوولیتی، مدیریتی، تبلیغی، رزمی، رزمی-تبلیغی، فرماندهی و تخصصی محورهای مهم اثربخشی روحانیت در جنگ بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور ظهر امروز در یادواره شهدای روحانیون استان تهران و شهرستان ری که به همت سپاه حضرت سیدالشهداء استان تهران و حضرت عبدالعظیم ناحیه ری در حرم شیخ صدوق برگزار شد، با اشاره به جنایات متنوع ضد انقلاب و دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اظهار کرد: در جنگ تحمیلی، جنگی نامتقارن را در مقیاسی گسترده به طول هشت سال از زمین و هوا را به ما تحمیل کردند و همه دنیا در مقابل ملت ما قرار داشت.

وی گفت: ملت ما با دست خالی علم افتخار را به دوش می‌کشد و امروز جمهوری اسلامی به عنوان ام‌القرای کشورهای دنیا در اوج اقتدار و عزت قرار دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: امروز اگر از دوست و دشمن بپرسیم که آیا جمهوری اسلامی و ملت ایران تاثیرپذیر از قدرت‌های دنیا هستند و قدرتی در دنیا می‌تواند بر اراده ملت و دولت ما تاثیر بگذارد، قطعا پاسخ "نه" خواهیم شنید.
ذوالنور با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی نظم نوین جهانی را بر هم زده و کشورهای منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است، تاکید کرد: رمز موفقیت ما در دفاع مقدس و حوزه‌های دیگر عامل مادی نبوده، بلکه عوامل معنوی موفقیت ما را رقم زده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: روحانیت در ایجاد، تقویت و استمرار عوامل معنوی در هشت دفاع مقدس بالاترین سهم و نقش را به خود اختصاص داده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به بیان هشت محور فعالیتی و تاثیرگذاری روحانیت در دفاع مقدس پرداخت و تاکید کرد: نقش‌آفرینی کلامی، پشتیبانی، مسوولیتی، مدیریتی، تبلیغی، رزمی، رزمی-تبلیغی، فرماندهی و تخصصی محورهای مهم اثربخشی روحانیت در جنگ بود.
ذوالنور ادامه داد: رمز موفقیت روحانیت در طول تاریخ این بوده که در صحنه‌های خطر نگفت بروید، بلکه یا گفت ببایید برویم و یا رفت و گفت بیایید و به ما بپیوندید.
انتهای پیام/*

کد خبر 733370

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =