مهلت دولت برای ابلاغ آیین نامه رتبه بندی معلمان به پایان نرسیده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با پایان زمان قانونی دولت برای ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۴ خردادماه مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد آخرین وضعیت پرداخت مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا و نحوه توزیع منابع اختصاص یافته در اخطاری با استناد به اصول ۳ و ۲۹ قانون اساسی اظهار داشت: با وجود اینکه مجلس موضوع را تصویب و مقام معظم رهبری بر اجرای آن تاکید کردند، منابع مذکور با تاخیر تخصیص یافت به نحوی که روزی ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا کشته شدند.

وی افزود: بنده تقاضای تحقیق و تفحص دارم چرا که با توجه به زیرساخت های بهداشتی استان گلستان و همچنین دومین یا سومین استانی که بیشترین کشته را داشت، تخصیص اعتبار به گلستان بسیار کم بود و این موضوع در گزارش کمیسیون دیده نشد.

نماینده مردم علی آباد تصریح کرد: گزارش کمیسیون برنامه و بودجه عادلانه نیست و توجه ویژه ای به شرایط استان گلستان در این گزارش نشده است.

نوروزی با اشاره به قانون رتبه بندی فرهنگیان، گفت: رئیس مجلس در این زمینه قول داده است از سوی دیگر همچنین سیدمسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه هم برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان قول داده بود، با این وجود هنوز آئین نامه آن که باید ظرف یک ماه گذشته ابلاغ می شد عملیاتی نشده است.

نوروزی تصریح کرد: باید جلسه ای در سران قوا با حضور مسئولان برگزار شود تا مشخص شود چرا میرکاظمی با وجود قولی که داده است رتبه بندی فرهنگیان را اجرایی نمی کند، قرار بر این بود که رتبه بندی از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد زیرساخت های بهداشت و درمان بود که از کمیسیون و رئیس آن می خواهیم موضوع استان گلستان را پیگیری و رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: در رابطه با رتبه بندی باید گفت که بحث قول نیست بلکه بحث قانون است؛ موضوع تصویب، تائید و ابلاغ شده است و هنوز زمان دولت برای تصویب آئین نامه به پایان نرسیده است و حتما در زمان مقرر آئین نامه ابلاغ خواهد شد.

رئیس مجلس گفت: معلمان بدانند با ابلاغ آئین نامه از ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ مبالغ قانونی قابل پرداخت خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

کد خبر 733572

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =